RADIO NACIONAL 93.6 mHz
MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Art Abazi Në Lidhje Me Mimoza Shkodra?

  Art Abazi Në Lidhje Me Mimoza Shkodra?

  Këngëtari Art Abazi ka postuar një fotografi në Instagram ku shihet që është së bashku me këngëtaren Mimoza Shkodra. Ajo çka ka tërhequr vëmendje në këtë foto është fakti se të dy këngëtarët janë kapur dorë për dore mes vete...

 • Etnon Gati Bashkëpunimin Me Teuta Selimin

  Etnon Gati Bashkëpunimin Me Teuta Selimin

  Pas suksesit të megahitit mbarëshqiptar “Shqip Dance”, në bashkëpunim me Lyrical Son, Etnon kanë vendosur të vijnë me një bashkëpunim të ri. E veçanta e këtij bashkëpunimi është se po realizohet nëmes Etnon dhe Teuta Selimit. Këtë e ka pohuar...

 • Të mbijetuarit e atentatit: Sterjos iu bllokua arma

  Të mbijetuarit e atentatit: Sterjos iu bllokua arma

  IRANE-Ne të katërt po festonim. Një person të cilin nuk e njihnim, u afrua në drejtimin tonë. Nxori armën dhe qëlloi në këmbë Pajtim Serjanin. Pajtimi u largua me vrap. Për një moment, këtij personi iu bllokua arma dhe po...

 • Vlorë, sherr pas divorcit, 5 të plagosur, njëri prej tyre në vdekje klinike

  Vlorë, sherr pas divorcit, 5 të plagosur, njëri prej tyre në vdekje klinike

  Një konflikt për çështje familjare është bërë shkaku i përplasjes mes 5 personave në Selenicë të Vlorës. Gjergj Bucaj, 48 vjec ka shkuar i armatosur i ndihmuar nga një person i dyte, në lokalin e Edison Bombajt dhe ka hapur...

 • Përplasen dy makina në aksin Bulqizë-Peshkopi, plagosen 2 persona

  Përplasen dy makina në aksin Bulqizë-Peshkopi, plagosen 2 persona

  BULQIZE – Dy persona janë plagosur rëndë paraditen e sotme, si pasojë e një aksidenti automobilistik, në aksin Bulqizë-Peshkopi. Burime nga policia bëjnë të ditur se dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për pasojë dy persona kanë mbetur të...

 • Kush tradhëtoi komandant Telin gjatë luftës së Uçk-se për bashkimin kombëtar ne 2001…

  Kush tradhëtoi komandant Telin gjatë luftës së Uçk-se për bashkimin kombëtar ne 2001…

  Kush tradhëtoi komandant Telin gjat luftës së Uçk-se për bashkimin kombëtar ne 2001… Për ekzekutimin e Komandant Telit dhe pesë ushtarëve të tij, menjëherë pas ngjarjes u akuzuan bashkëpunëtorë dhe agjentë të shërbimit sekret shqiptar(SHISH). Masakra e Gazi Babës, e...

 • Remzie Osmani, Prezanton Fëmijët

  Remzie Osmani, Prezanton Fëmijët

  Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Remzie Osmani e cila u rradhit e 10-ta si artistja shqiptare më e kërkuar në Facebook, ka prezantuar për fansat e saj dy fëmijët. Remzia shihet së bashku me djalin dhe vajzën e saj...

 • Elvana Gjata, Kujdeset Vet Për Look-Un

  Elvana Gjata, Kujdeset Vet Për Look-Un

  Këngëtarja Elvana Gjata ka qenë së fundmi mjaft e angazhuar me kocerte të ndryshme me rastin e festës së vitit të ri. Ajo ka publikuar disa foto në Instagram ku shihet pranë fansave teksa ka shkruar edhe diçka tjetër. Mesa...

 • Zhduken dy peshkatarë në Durrës, kishin dalë që dje pasdite në det

  Zhduken dy peshkatarë në Durrës, kishin dalë që dje pasdite në det

  Dy peshkatarë në Durrës kanë dalë në det prej 17 orësh, por nuk janë kthyer më. Alarmin e kanë dhënë familjarët e tyre, të cilët kanë denoncuar humbjen e tyre në polici. Avni Shahinaj dhe Bekim Meçinaj kishin dalë prë...

 • Kuçovë, u asfiksuan nga gazi, humbin jetën 3 gra, një tjetër në gjendje të rëndë

  Kuçovë, u asfiksuan nga gazi, humbin jetën 3 gra, një tjetër në gjendje të rëndë

  Kuçovë-Tre të mushuara kanë humbur jetën në Kuçove pasi janë asfiksuar nga gazi teksa ishin duke u ngrohur, ndërsa një tjetër ndodhet në gjendje të rendë shëndetësore. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 14:30 në fshatin Polovinë. Sipas policisë gratë...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al