Radio Nacional Live

 • KE: Kërkesa për ekstradimin e Frrokut të trajtohet sa më shpejt

  KE: Kërkesa për ekstradimin e Frrokut të trajtohet sa më shpejt

  Komisioni Europian u kërkon autoriteteve shqiptare që ta përmbyllin sa më shpejt hetimin ndaj deputetëve Tom Doshi e Mark Frroku. Përmes një deklarate për shtyp KE thekson se mbështet një proçes të shpejtë e pa pengesa për të hedhur dritë...

 • Gjykata e Lartë lë në burg Durim Bamin

  Gjykata e Lartë lë në burg Durim Bamin

  Gjykata e Lartë vendosi të lërë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për Durim Bamin. Çështjen e tij e mori në shqyrtim kjo gjykatë, pasi e bashkangjiti me atë të dy deputetëve Frroku e Doshi. Durim Bami u...

 • Daffy: Unë S’jam Tuna

  Daffy: Unë S’jam Tuna

  Lajmi , qoftë edhe i spekuluar, se Cozmani e ka rrah Tunën ka zgjuar kureshtjen e shumë fansave, të cilët edhe po japin komente të llojllojshme. Madje, edhe pas kësaj fotoje të Daffyt, ishte një koment tek shkruante: Unë s...

 • Gjykata e Lartë: Arrest shtëpie edhe për Tom Doshin

  Gjykata e Lartë: Arrest shtëpie edhe për Tom Doshin

  Pas një seance maratonë Gjykata e Lartë vendosi të lërë në “arrest shtëpie” edhe deputetin Tom Doshi. Seanca e tij u zhvillua pas asaj të kolegut Mark Frroku. Doshi qëndroi në një nga dhomat e Gjykatës së Lartë gjatë kohës...

 • Lirohet Mark Frroku, Gjykata e Larte e çon ne arrest shtepie

  Lirohet Mark Frroku, Gjykata e Larte e çon ne arrest shtepie

  Deputeti Mark Frroku do të shkojë në shtëpi pasi para çastesh Gjykata e Lartë vendosi hetimin e tij jashtë izolimit nga burgu. Gjykata dha mësën e sigurisë arrest shtëpie për Frrokun lidhur me akuzën e Prokurorisë për dëshmi të rreme....

 • Të dielën akrepat e orës zhvendosen 60 minuta përpara, flemë 1 orë më pak

  Të dielën akrepat e orës zhvendosen 60 minuta përpara, flemë 1 orë më pak

  E diela e fundit e marsit shënon ndërrimin e akrepave të orës dhe zhvendosjen e tyre një orë përpara. Ky ndryshim i orës do të ndodhë në orën 02:00 të mëngjesit të datës 30 mars ku akrepat do të zhvendosen...

 • “Edi Rama e fshehu kërkesën për arrestimin e Frrokut”

  “Edi Rama e fshehu kërkesën për arrestimin e Frrokut”

  Pas publikimit të kërkesës së Prokurorisë për arrestim për deputetit Mark Frroku sepse kërkohet për vrasje në Belgjik, reagon Partia Demokratike. Sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani, ka akuzuar kryeministrin Rama se ka patur dijeni prej kohësh për kërkesën e autoriteteve...

 • Toma me duar në xhepa drejt Gjykatës

  Toma me duar në xhepa drejt Gjykatës

  Dy deputetet Tom Doshi dhe Mark Frroku kane mberritur ne Gjykaten e Larte, per t’u njohur me masen e sigurise. I para qe doli nga Drejtoria e Policise se Tiranes ishte Mark Frroku. Pasi zbriti nga makina, ai ka ngritur...

 • Kompromentohet proçesi në dosjen “Doshi”, bashkëshorti i gjyqtares Adrea është këshilltar i Ilir Metës

  Kompromentohet proçesi në dosjen “Doshi”, bashkëshorti i gjyqtares Adrea është këshilltar i Ilir Metës

  Pak pasi u njoftuan emrat e pesë gjyqtarëve që dolën nga shorti për të përcaktimin e trupit gjykues, që do të caktonte masën e sigurisë për deputetët Tom Doshi dhe Mark Frroku, një prej gjyqtareve paraqiti kërkesë për tërheqje nga...

 • UEFA: Ajeti nuk mund të luajë kundër Armenisë

  UEFA: Ajeti nuk mund të luajë kundër Armenisë

  Mbrojtësi Arlind Ajeti nuk lejojet të luajë për kombëtaren shqiptare në ndeshjen kundër Armenisë. Shkak për këtë është bërë një letër e mbërritur nga UEFA me arsyet se nuk ka kompletuar dokumentacionin e nevojshëm për të veshur fanellën kuqezi. Në...

RadioNacional.Al by powered by WordPress