SPAK godet grupin kriminal, arrestohet Bujar Germizi

Zbardhen detaje të reja nga operacioni i SPAK, ku gjatë ditës së djeshme rë në pranga ish-zv. Drejtori i policisë së Tiranës Erzen Breçani, dhe shefi i krimeve të komisariatit nr.6 në Tiranë Dedan Gjoni.

Mësohet se në pranga ka rënë edhe Bujar Gerzimi, një personazh i njohur i botës së krimit në Kukës.

Në total SPAK ka lëshuar 11 urdhër-arreste, mes tyre për djalin e Breçanit dhe Ervin Mata, një emër i njohur ky për drejtësinë shqiptare.

Erzen Breçani akuzohet për përkrahje të autorit të krimit dhe pastrim parash, ndërsa djali i tij për trafik droge dhe pastrim parash.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top