1. RADIO NACIONAL 93.6 mHz
  MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Kujt Po I Zhvishet Beatrix Ramosaj?

  Kujt Po I Zhvishet Beatrix Ramosaj?

  Beatrix Ramosajt po i vije nxehtë, ajo në një postim në rrjetin social Instagram ka shfaqur një fotografi vetëm në sutjena. Këngëtarja në mbishkrimin e fotografisë ka thënë, “Hear the screaming silence..”, “A po e dëgjon britmën e qetësisë”, raporton...

 • Me Big Mamën Më Tepër Se Miq !

  Me Big Mamën Më Tepër Se Miq !

  Këngëtari I muzikës popullore, Endrit Duraku, kohët e fundit ka qenë mjaft I shoqëruar me këngëtaren tetovare, Big Mama, si nëpër mbrëmje, por edhe në përditshmëri. I pyetur nga portali jonë lidhur me shoqërimin e tyre, Endriti na u përgigj...

 • Dafina Zeqirit I Mungojnë…

  Dafina Zeqirit I Mungojnë…

  Këngëtarja Dafina Zeqiri ka qenë më aktive se kurrë në tregun tonë muzikor. Gjatë sezonit të verës ajo publikoi këngën e saj në bashkpunim me Lderin “Got ur back”, ndërsa ne sezonin e vjeshtes ajo arriti të publikojë plot 2...

 • Sheila, Provkuese Buzë Pishinës

  Sheila, Provkuese Buzë Pishinës

  Këngëtarja Shelia Haxhiraj, ndonëse tash një emër i afrimuar për publikun kohëve të fundit nuk na ka sjellë asnjë projekt muzikor. Projekti i fundit nga ajo ishte kënga “Mirëmëgnjes” në bashkpunim me Genc Prelvukaj. Por së fundmi duket se këngëtarja...

 • Diellza Kolgeci & Fjolla Morina Në Dancing Eith The Stars”

  Diellza Kolgeci & Fjolla Morina Në Dancing Eith The Stars”

  Formati i njohur “Dancing with the stars” pritet të nisë sezonin e tij të 5-të me datë 12 nëntor në ekranin e Vizion Plus. Tashmë janë bërë zurtar disa nga emrat pjesmarrës në këtë spektakël: Eltona Deda, Tuna, Valer i...

 • Genta Ismajli, Në “Kënga Magjike 2014”

  Genta Ismajli, Në “Kënga Magjike 2014”

  Po përflitet se këngëtarja Genta Ismajli do të paraqitet në festivalin Kënga Magjike 2014. Duket se këngëtarja ka vendosur të rikthehet pas 9 vitesh në këtë festival, ku edhe kishte marrë triumfin herën e fundit në Kënga Magjike 2005 me...

 • Roli i fundit i Luiza Xhuvanit nga Andi Bushati

  Roli i fundit i Luiza Xhuvanit nga Andi Bushati

  Edi Rama ka rezultuar sot regjizori më i pashpirt dhe më mizor që Luiza Xhuvani ka pasur në jetë. Në ditën më të keqe të saj, ai e nxorri deputeten aktore, me lot në sy e me zë që i...

 • Xhaxhai i Arbër Demirajt: I tha të atit në telefon “po vij”

  Xhaxhai i Arbër Demirajt: I tha të atit në telefon “po vij”

  TIRANE-Na morën dritën e syve. Bashkë me të, na kanë vrarë të gjithëve”. Ky është rrëfimi për “GSH” i xhaxhait të 19-vjeçarit Arbër Demiraj, i cili u vra mëngjesin e djeshëm pas një konflikti çasti te një klub nate pranë...

 • Nora Nuk është E Kënaqur Me…

  Nora Nuk është E Kënaqur Me…

  Nora Istrefi po merr pjesë në “Dance with me”, një show televiziv ku yjet garojnë për të treguar aftësitë e veta në vallëzim. Kushdo që ka marrë pjesë në këtë spektakël, ka humbur disa kilogram. Edhe me Nora Istrefin po...

 • Argjentina I Kthehet Fakultetit

  Argjentina I Kthehet Fakultetit

  Argjentina Ramosaj më herët kishte në plan të rrinte në Holandë dhe të shkonte në një shkolle arti, por tani ka vendosur që të qëndrojë në Kosovë, pasi këtu e ka të dashurin dhe të ëmën. ndeksonline zbulon se këngëtarja...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al