Aksident i rëndë në Itali/ Autobusi përplas 5 makina

1 i vdekur dhe 14 të plagosur. Ky është bilanci i përkohshëm i një aksidenti të rëndë rrugor ku një autobus me 38 pasagjerë përplasi 5 makina dhe më pas doli nga rruga. Tragjedia ka ndodhur në orën 4 të mëngjesit të së dielës në një autostradë në drejtim të Napolit.

Të plagosurit u transportuan në spitalet pranë zonës së aksidentit Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur ambulanca të shumta. Zjarrfikësit po ngrenë autobusin për të rikuperuar pasagjerë të tjerë. Sipas asaj që u njoftua nga kompania e autostradave dinamika e aksidentit po shqyrtohet ende nga Policia Rrugore.

Nga të dhënat e para mësohet se fillimisht ka pasur një përplasje mes 3 makinave ku humbi jetën një prej shoferëve. Autobusi që po afrohej ka goditur një nga mjetet e mbetura në rrugë. Më pas ai humbi kontrollin duke u përmbysur në skarpatën e djathtë. Autobusi me 38 persona në bord ishte nisur nga Lecce.

E pazakontë në Greqi/ Tufa e deleve konsumon 100 kg kanabis

BE: Asociacioni të fillojë menjëherë, pa vonesa dhe kushte

Blinken: Rusia po kryen krime kundër njerëzimit në Ukrainë

Steinmeier: Zgjidhje evropiane për problemet e migracionit

Franca “nuk do t’i mirëpresë migrantët” nga Lampeduza

Stefanos Kasselakis, surpriza e zgjedhjeve për lidershipin e Syrizas

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top