Merr flakë termocentrali në Turqi, shkak dyshohet një defekt në sistemin e gazrave

Një termocentral ka marrë flakë në Turqi. Mediat e huaja raportojnë se ngjarja ka ndodhur në zonën e quajtur Kahramanmaras. Zjarri filloi në njësinë e tretë të termocentralit Afsin, një nga më të mëdhenjtë në Turqi. Dyshohet se shkak i ngjarjes mund të jetë bërë një defekt në sistemin e gazrave të shkarkimit dhe njësisë së ftohjes së objektit.

Zjarrfikëset kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë arritur të vënë situatën nën kontroll pas një ore.

E pazakontë në Greqi/ Tufa e deleve konsumon 100 kg kanabis

BE: Asociacioni të fillojë menjëherë, pa vonesa dhe kushte

Blinken: Rusia po kryen krime kundër njerëzimit në Ukrainë

Steinmeier: Zgjidhje evropiane për problemet e migracionit

Franca “nuk do t’i mirëpresë migrantët” nga Lampeduza

Stefanos Kasselakis, surpriza e zgjedhjeve për lidershipin e Syrizas

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top