1. RADIO NACIONAL 93.6 mHz
  MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Pogradec, shkojnë të shembin katin e tretë, muri i zë poshtë 1 vdes, 2 plagosen

  Pogradec, shkojnë të shembin katin e tretë, muri i zë poshtë 1 vdes, 2 plagosen

  Pogradec- Një person ka gjetur vdekjen ndërsa dy të tjerë u plagosen mesditën e 22 shtatorit, teksa po punonin për të shembur katin e tretë të një hoteli buzë liqenit të Pogradecit. Informohet se tre personat ishin pajtuar nga pronari...

 • Vlorë, gjimnazistja plagoset me armë në ambientet e shkollës

  Vlorë, gjimnazistja plagoset me armë në ambientet e shkollës

  Vlorë- Një nxënëse është plagosur në ambientet e gjimnazit në fshatin Gjorm, 80 km në lindje të qytetit të Vlorës. Plagosja ka ndodhur mëngjesin e sotëm dhe mendohet se autori është djali i një mësueseje të shkollës së mesme të Gjormit...

 • Papa Francesku pas vizitës: Shqipëria s’është vend mysliman, por europian

  Papa Francesku pas vizitës: Shqipëria s’është vend mysliman, por europian

  “Edhe pse është një vend me shumicë muslimane, Shqipëria nuk është një vend mysliman, por europian, për kulturën e bashkëjetesës dhe historinë që ka pasur!” Kjo është batuta më e fortë që Papa Françesku ka bërë gjatë fluturimit Tiranë-Romë, pasi...

 • Mirëmëngjesi Nga Dafina!

  Mirëmëngjesi Nga Dafina!

  Këngëtarja Dafina Zeqiri së fundmi është tejet e ngarkuar me projektet muzikore. Ajo po përpiqet që të sjelli në treg videoklipin “njenjë tjetër” si dhe bashkpunimin e saj me reperin nga Peja, Gjiko. Pavarësisht gjithçkaje këngëtarja duket se e ka...

 • Tuna Duket Perfekt Për Inat Të…

  Tuna Duket Perfekt Për Inat Të…

  Tuna po jeton mes dashurisë së madhe, fames e suksesit, por gjithashtu mes një morie kritikash për njëfarë deliri të madhështisë. Megjithatë, këngëtarja nga Shkupi po thotë se asaj nuk ja ndjen për asgjë. Thjesht, e di që është më...

 • Elvana, Ndan Të Njëjtën Stiliste Me Nicki Minaj

  Elvana, Ndan Të Njëjtën Stiliste Me Nicki Minaj

  Është e vërtetë! Këngëtarja e suksesshme shqiptare Elvana Gjata do të ketë një veshje nga kreatorja e famshme Ekaterina Kukhareva, e njohur si stilistja e këngëtares Nicki Minaj. Stilistja e njohur edhe më parë kishte bashkpunuar me këngëtarë shqiptarë, Besa...

 • Soni Malaj, E Lumtur Në Krah Të Mirkos!

  Soni Malaj, E Lumtur Në Krah Të Mirkos!

  E filluan lidhjen e tyre në dancing With the Stars, më pas u martuan, dhe ja ku janë edhe sot! Duket se çifti Soni Malaj dhe Mirko Lukareni janë më të lumtur se kurrë. Nëpërmjet disa fotove të postuara nga...

 • Aurela Gaçe, Kërkon Të Rimartohet Sërish

  Aurela Gaçe, Kërkon Të Rimartohet Sërish

  Aurela Gaçe nuk e ka fshehur aspak dëshirën se do të donte të rimartoheshe sërish, kjo për të veshur fustanin e bardhë. E ndodhur para një fustani të bardhë, ajo teksa ka marrë një pozë ka shprehur edhe dëshirën në...

 • “Shfryn” Besniku

  “Shfryn” Besniku

  Këngëtari i hitit “Prishtinali” Besnik Canolli aka 2PO2 duket se është i pakënaqur me gjendjen politike në Kosovë. Nëpërmjet një postimi në twitter ai nxorri gjithë “mllefin” e tij nda gjendjes aktuale. “E di Qe Nuk Jam Kompetent Per Te...

 • Argjentina Ramosaj Në Greqi Me Familjen E Të Dashurit

  Argjentina Ramosaj Në Greqi Me Familjen E Të Dashurit

  Tashmë lidhja e Argjentina Ramosajt dhe Dugi Fetahut është bërë mëse publike. Dyshja, prej disa muajsh janë duke e jetuar një romancë të bukur. Në fillim u munduan që këtë lidhje ta mbanin të fshehur, por nuk është se u...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al