1. RADIO NACIONAL 93.6 mHz
  MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Vdes aktori amerikan Robin Williams, dyshohet të jetë vetëvrarë

  Vdes aktori amerikan Robin Williams, dyshohet të jetë vetëvrarë

  SHBA- Vetëvritet aktori amerikan Robin William. Legjenda amerikane e kinemasë është gjendur i vdekur në shtëpinë e tij. Lajmi është konfirmuar nga Policia në Kaliforni, të cilët pohojnë se Williams vuante në kushtet e një depresion të thellë. Aktori, i...

 • Mediat angleze: BMW CLR 6 M, me dizajn të personalizuar me targa shqiptare!

  Mediat angleze: BMW CLR 6 M, me dizajn të personalizuar me targa shqiptare!

  LONDER – Mediat angleze habiten me faktin që një makinë e llojit BMW CLR 6 M, me dizajn të personalizuar nga “Lumma” mban targa shqiptare. Autoevolution.com publikon fotografitë e makinës me targa shqiptare, e parkuar në Londër, duke theksuar se...

 • Tuna I Bën Flokët “Sallatë”

  Tuna I Bën Flokët “Sallatë”

  Këngëtarja e cila ka prekur majat e suksesit ne dy hitet e mëdha që solli, Altuna Sejdiu Tuna ka vendosur të freskojë pamjen e saj. Kur themi “sallatë”, e kemi fjalën vetëm për ngjyrën sepse çfarë mund të themi është...

 • Arta Bajrami: “Do Konkuroj Për Në Eurovision”

  Arta Bajrami: “Do Konkuroj Për Në Eurovision”

  Është një ndër këngëtaret më të dashura në mbarë trojet shqiptare. E filloi me Rnb, pastaj vazhdoi me Hip Hop, Folk e së fundmi po e shohim edhe me popullore. Është kjo këngëtarja Arta Bajrami e cila po shënon suksese...

 • Nora Dhe Roberti, Nostalgji Për Palestrën Në Plazh

  Nora Dhe Roberti, Nostalgji Për Palestrën Në Plazh

  Nora Istrefi dhe i dashuri i saj Roberti siç duket po kalojnë një kohë të bukur së bashku. Këngëtarja ka postuar në Instagramin e saj një foto në breg të detit ku tregon gjimnastikën që po bën me të dashurin...

 • Jonida Maliqi Vs. Olta Gixhari

  Jonida Maliqi Vs. Olta Gixhari

  Këtë verë kanë hyrë në modë rroba banjot “Triangl” dhe sigurisht që personazhet e njohur janë të parat që i ekspozojnë. Të na rrojë Instagrami për këtë punë. Jonida Maliqi dhe Olta Gixhari veç modelit “in” të momentit kanë zgjedhur...

 • Përgatituni Për Këngë Të Tjera Nga Kida

  Përgatituni Për Këngë Të Tjera Nga Kida

  Këngëtarja e re, por shumë e talentuar shqiptare, Kida, ka paralajmëruar lansimin së shpejti të albumit të saj debutues. Këngëtarja e re ka paralamëruar pas hyrjes së fuqishme në treg se nuk do të ndalet. Ajo në një prononcim për...

 • Dafina Vizatohet Nga Fansat

  Dafina Vizatohet Nga Fansat

  Dafina Zeqiri ka frymëzuar githmonë fansat e saj, sidomos ata që kanë talent në vizatim. Dje paraqitëm disa nga vizatimet e fansave të Tunës, por shkaktuam pakënaqësi tek fansat e Dafinës, të cilët me të dretjtë na thonë se dhe...

 • Projekti I Ri Do E Sjellë Gentën Krejtsisht Ndryshe

  Projekti I Ri Do E Sjellë Gentën Krejtsisht Ndryshe

  Ajo është cilësuar si uragan i skenës shqiptare, e qetë, e hareshme gjithmonë. E përfolur për shumë gjëra, por e pasuksesshme në jetën private. Ka vite që është single pas ndarjes nga lidhja e dashurisë, që përjetoi për disa vite...

 • Rezarta Dhe Hera…

  Rezarta Dhe Hera…

  Këngëtarja Rrezarta Shkurta, e cila është bërë nënë para disa muajsh ka postuar në Facebook një foto me vogëlushen e saj Hera, realizuar në studion e saj fotografike. Hera veshur më një fustan rozë të ëmbël dhe Rezarta duke e...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al