1. RADIO NACIONAL 93.6 mHz
  MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Anika, vajza e Namik Dokles: Ndihem e përfaqësuar nga Ben Blushi

  Anika, vajza e Namik Dokles: Ndihem e përfaqësuar nga Ben Blushi

  Mjekja e njohur, Anika Dokle, ndryshe nga shumë individë në Partinë Socialiste, nuk ngurron ta thotë hapur dhe me kurajo mendimin e saj. Ajo u shqua për angazhimin e saj, bashkë me shumë mjekë të tjerë, kur kundërshtoi reformën e...

 • Gafat e Ramës në aktivitetin e Veliajt

  Gafat e Ramës në aktivitetin e Veliajt

  Edi Rama po shfaqet si asnjëherë më parë në çdo aktivitet të Ministrit Veliaj, si shenjë mbështetje e tij për garën për Tiranën. Por me idenë për ta mbështetur me çdo kusht jo vetëm atë, por edhe qeverisjen e tij,...

 • Tom Doshi: Do të më dëgjoni në parlament

  Tom Doshi: Do të më dëgjoni në parlament

  Deputeti Tom Doshi akuzoi kryeministrin Rama, kryeparamentarin Meta dhe kryeprokurorin Llalla se po i bëjnë presion gjykatës që ai të mos lihet i lirë. Sapo doli nga Gjykata e Lartë e cila hoqi masën e sigurisë “arrest shtëpie” dhe vendosi...

 • Këshilltari i Ramës për rajonin bën thirrje për rrëzimin e qeverisë në Maqedoni

  Këshilltari i Ramës për rajonin bën thirrje për rrëzimin e qeverisë në Maqedoni

  “Situata në Maqedoni nuk është shumë e qartë. Faktori shqiptar në Maqedoni, në vend se të bashkohet, është shumë i ndarë dhe kështu e defaktorizon vetën. Pra, faktori shqiptar në Maqedoni nuk paraqitet si një zë para palës maqedonase. Kështu...

 • Shishtaveci, pikënisja drejt Gjermanisë për azil ekonomik

  Shishtaveci, pikënisja drejt Gjermanisë për azil ekonomik

  Ilir Cenaj e ka parkuar kamionin buzë rrugës dhe pret të kalojë pikën kufitare të Morinës, në Kukës. Automjete të vogla dhe kamionë hyjnë dhe dalin në të dyja anët e kësaj pike, mes Shqipërisë dhe Kosovës. Ndonjë autobus me...

 • Lëvizje në kupolën e Policisë. Çipa, zv/drejtor i Përgjithshëm. Evin Hodaj në Tiranë

  Lëvizje në kupolën e Policisë. Çipa, zv/drejtor i Përgjithshëm. Evin Hodaj në Tiranë

  Dorëheqja e Artan Didit nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit është pasuar me lëvizje të tjera në kupolën e policisë. Drejtori i Policisë së Tiranës, Ardian Çipa është emëruar zv/drejtor i Përgjithshëm për Krimet e Rënda,...

 • Zgjedhjet vendore, SHBA verifikoi listat. Ka kandidatë me rekorde kriminale

  Zgjedhjet vendore, SHBA verifikoi listat. Ka kandidatë me rekorde kriminale

  Në listat e kandidatëve për zgjedhjet vendore të 21 qershorit 2015 ka kandidatë me rekorde kriminale. Ambasada e SHBA-së pasi i ka identifikuar ka nisur diskutimet me liderët politikë. Kjo u bë e ditur sot nga ambasadori i SHBA-së Donald...

 • Grabitet me armë makina e transportit të parave

  Grabitet me armë makina e transportit të parave

  Një makinë që po transportonte para është grabitur paraditen e sotme në autostradën Tiranë – Durrës. Nga të dhënat e para mësohet se grabitësit kanë përdorur armët dhe nen kërcënimin e tyre kanë arritur të marrin një sasi parash. Ende...

 • Letër një socialisti nga Ben Blushi

  Letër një socialisti nga Ben Blushi

  Një socialist më pyeste këto ditë se pse shkruaj dhe pse flas. Duke e mirëkuptuar, dua t’i përgjigjem. I nderuar mik, Bota ka disa mijëra vjet që lufton për të zgjidhur dilemën mes fytyrës dhe pasqyrës. Me pak fjalë, shumica...

 • Rikthehet Angela Martini, “e kërkuar dhe e egër”

  Rikthehet Angela Martini, “e kërkuar dhe e egër”

  “Wanted and wild”- shkrimi mbi këtë bluzë, duket se e ka entuziazmuar tepër modelen shqiptare, e cila ka vendosur të thyejë heshtjen e postimeve për fansat e saj në rrjetet sociale. Ditët e fundit, Angela po na mungonte me fotot...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al