Radio Nacional Live

 • Flaka Krelani Do Sjellë Së Shpejti Këngën “Zjam”

  Flaka Krelani Do Sjellë Së Shpejti Këngën “Zjam”

  Pas një mungese në tregun e muzikës shqipe, këngëtarja Flaka Krelani po sjell një këngë të re që pritet të jetë ‘zjarri’ i hiteve shqiptare. Ajo po ashtu ishte nominuar edhe për sfidën e kovës me ujë dhe akull por...

 • Blero: “S’jam Arrestuar Dhe S’kam Patur Konflikt Me Policinë”

  Blero: “S’jam Arrestuar Dhe S’kam Patur Konflikt Me Policinë”

  Këngëtari i suksesshëm shqiptar, Blero, ka hedhur poshtë raportimet e mediave se ai është arrestuar nga policia. Sipas raportimeve të Indeksonline, Blero u arrestua në qendër të Prishtinës, pas një zënke me policinë. Por, këngëtari i ka mohuar këto raportime....

 • 2po2: “Një Iniciativë Pozitive Po Realizohet Për Prishtinën”

  2po2: “Një Iniciativë Pozitive Po Realizohet Për Prishtinën”

  Hip hop ylli shqiptar, 2po2, ka konfirmuar se ai është duke e punuar një këngë të re kushtuar vendit të tij, Prishtinës. Tash e sa kohë qarkulluan spekulime dhe fotografi në internet qe aluduan se 2po2 po bën një këngë...

 • Tuna Dhe Cozman, Lëvizje Të Nxehta Në Skenë

  Tuna Dhe Cozman, Lëvizje Të Nxehta Në Skenë

  Turi Fenix këtë verë ka qënë më i nxehtë dhe më shpërthyes së kurrë. Tuna dhe Cozman, dyshja bombastike e showbizit shqiptar kanë qënë në qendër të vëmendjes për performancat e tyre dhe aktivitetet e shumta që kanë bërë. Këtë...

 • Tjetër atentat. Në Fier 2 plumba në kokë 49-vjeçarit, rëndë në spital

  Tjetër atentat. Në Fier 2 plumba në kokë 49-vjeçarit, rëndë në spital

  Fier- Një 49-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e së enjtes 28 gusht 2014 në qytetin e Fierit. Ngjarja është shënuar rreth orës 23:00 lagjen “29 Nëntori”, në një lokal në pronësi të 49-vjeçarit të plagosur  Jorgaq Kule. Në...

 • Nora I Rikthehet Ulqinit

  Nora I Rikthehet Ulqinit

  Këngëtarja kosovare Nora Istrefi, krahas angazhimeve në karrierën e saj, i ka ndarë vetes kohë edhe për pushime, e atë disa herë gjatë kësaj vere. Si duket Nora është e dashuruar në Ulqinin, pasi që i është kthyer këtij qyteti...

 • Vlorë, hidhet në erë makina e biznesmenit, Sinanaj pati frikë ta vriste

  Vlorë, hidhet në erë makina e biznesmenit, Sinanaj pati frikë ta vriste

  Vlorë- Pas dy atentash të dështuara, tritoli i ka marrë jetën ndërtuesit nga Vlora, Isuf Brahimaj. Sipas burimeve nga policia dhe prokuroria, Sinanaj ka refuzuar që të kryejë këtë porosi, sepse kishte njohje me Isuf Brahimaj dhe përveç kësaj ia...

 • Majlinda Bregu: Kush ka motra botën ka

  Majlinda Bregu: Kush ka motra botën ka

  Jo vetëm kush ka vajza botën ka, por edhe kush ka motra botën ka. E këtij mendimi është deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu, e cila ka dy motra. Majlinda Bregu ka postuar në rrjetin social “Facebook” një foto teksa...

 • Edhe Tuna kujdeset për Cozin

  Edhe Tuna kujdeset për Cozin

  Kur Tuna po xhironte videoklipin “MMV” në bashkëpunim me reperin Getoar Selimi, i dashuri i saj, Cozman kujdesej në prapaskenë. E ndërsa teksa ndodhen për disa ditë me pushime në jug të Shqipërisë, Tuna ia kthen me të “njëjtën monedhë”...

 • Kim Kardashian e mahnitshme me të bardha

  Kim Kardashian e mahnitshme me të bardha

  E mësuar gjithmonë që të jetë në qendër të vëmendjes për format e saj seksi Kim Kardashian duket se çdo ditë e më tepër po kultivon një stil më të sofistikuar në të veshur.   Ajo është fotografuar teksa mbërrinte...

RadioNacional.Al by powered by WordPress