Radio Nacional Live

 • Konfirmimi gjerman: Në laboratorin e Xibrakës kishte kokainë

  Konfirmimi gjerman: Në laboratorin e Xibrakës kishte kokainë

  Rikthehet sërish në vëmendje laboratori i kokainës në Xibrakë të Elbasanit. Ekspertët gjermanë kanë dërguar sot në Shqipëri përgjigjen e analizave, sipas të cilave konfirmohet se në këtë laborator prodhohej drogë e titpit kokainë. Edhe pse nuk ka një përgjigje...

 • Këshilli i mandateve mblidhet sot në ora 18 për Koço Kokëdhimën

  Këshilli i mandateve mblidhet sot në ora 18 për Koço Kokëdhimën

  Këshilli për Rregulloren dhe Mandatet mblidhet ditën e sotme rreth orës 18:00 për të shqyrtuar kërkesën e grupit parlamentar të Partisë Demokratike për ndjekjen e procedurës parlamentare për konstatimin e pavlefshmërisë dhe mbarimit të mandatit të deputetit Koço Kokëdhima. Opozita ka...

 • Plakat rikthejnë dimrin/ Borë dhe ngrica në të gjithë vendin

  Plakat rikthejnë dimrin/ Borë dhe ngrica në të gjithë vendin

  Verilindja e vendit u përfshi papritur nga rreshje të dendura bore. Kukësi e Dibra zbardhën këtë paradite. Qindra drejtues automjetesh u gjetën të papërgatitur në Rrugën e Kombit. Dëbora e mbuloi autostradën me shpejtësi. Për pak minuta makinat mbetën të...

 • PS e Rrogozhinës kundër Ramës: Bojkotojmë zgjedhjet, nëse kandidoni një emër nga PDIU

  PS e Rrogozhinës kundër Ramës: Bojkotojmë zgjedhjet, nëse kandidoni një emër nga PDIU

  Përfshirja në koalicion e PDIU-së nuk është pritur mirë nga baza e mbështetësve të Partisë Socialiste, të paktën në Rrogozhinë aty ku sipas marrëveshjes Rama-Idrizi, pritet të jetë një kandidat i PDIU-së. Dega e PS-së në këtë qytet kundërshton vendimin...

 • Përçarja e PDIU nis nga Vlora. Deputeti Tahiri akuza të forta për mazhorancën

  Përçarja e PDIU nis nga Vlora. Deputeti Tahiri akuza të forta për mazhorancën

  Sikur të mos mjaftonte prezenca në protestën e opozitës, deputeti i PDIU-së, Dashamir Tahiri u ngjit edhe në tribunë, prej nga ku hodhi akuza për mazhorancën. Një akt ky i pastër që tregon përçarjen mes radhëve të deputetëve të partisë...

 • Rama i dhuron Bamir Topit Bashkinë Kamëz?

  Rama i dhuron Bamir Topit Bashkinë Kamëz?

  Pas zyrtarizimit të përfshirjes së Frymës së Re Demokratike në koalicion me mazhorancën qeverisëse, kanë nisur të dalin edhe emrat e parë me të cilët kjo forcë politike e drejtuar nga ish-presidenti Bamir Topi do të përfaqësohet në zgjedhjet lokale....

 • Intervistë De Biasi: “Dua t’i çoj shqiptarët në Europian”

  Intervistë De Biasi: “Dua t’i çoj shqiptarët në Europian”

  Ai tani kërkon ta daravisë pak vëmendjen nga futbolli. Në ditët e fundit ka folur për shtëtësinë e tij të re, atë shqiptare dhe për gruan e tij italiane rreth të cilës ishin krijuar disa keqkuptime. Por mbi të gjitha...

 • Borxhet e Princit Leka, del në ankand vila e Zogut në Durrës

  Borxhet e Princit Leka, del në ankand vila e Zogut në Durrës

  Vila e Mbretit të Shqipërisë, Ahmet Zogu, në qytetin bregdetar të Durrësit ka dalë në shitje. Nipi e tij, Princi Leka e ka ndërmarrë këtë veprim për shkak të problemeve të tij financiare, për mos shlyerje të një kredie. Në...

 • Ndërron jetë babai i futbollistit të kombëtares, Mërgim Mavraj

  Ndërron jetë babai i futbollistit të kombëtares, Mërgim Mavraj

  Ndahet nga jeta babai i futbollistit të kombëtares, Mërgim Mavraj. Mediat kosovare shkruajnë se ai vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë dhe ndërroi jetë në orët e para të mëngjesit të sotëm në një spital të Frankfurtit në...

 • Skandal me fanellat e Kombetares

  Skandal me fanellat e Kombetares

  Ne nje emision televiziv me sakt te Oponion tek B.Fefziu komemtatori Shakohoxha dhe drejtori i digitalb A.Jaho u mundua tja mbushnin mendjen gazetarit R.Çiços se edhe kur ka qen sponcor kompania telefonike Vodafone nuk e ka pas te shkruajtur ne...

RadioNacional.Al by powered by WordPress