Radio Nacional Live

 • Dëbimi i “Gylen”, Tahiri për Erdogan: Shmangim politizimin e luftës kundër terrorizmit

  Dëbimi i “Gylen”, Tahiri për Erdogan: Shmangim politizimin e luftës kundër terrorizmit

  ”Kërkesa politike” i quajti sot ministri i Brendshëm Saimir Tahiri kërkesën e presidentit turk Rexhep Taip Erdogan për të dëbuar lëvizjen Gylen të cilën ky i fundit e etiketoi si “organizatë terroriste” Në një dalje publike për median, ministri i...

 • Gjykata e Lartë nuk i jep lirinë, Tom Doshi: Spartak Braho ka futur duart në këtë proces

  Gjykata e Lartë nuk i jep lirinë, Tom Doshi: Spartak Braho ka futur duart në këtë proces

  Deputeti Tom Doshi është paraqitur sot në mesditë në Gjykatën e Lartë për të kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë. Por Gjykata nuk e pranoi kërkësën e tij për liri, duke e lënë deputetin nën masën “detyrimparaqitje”.Pasi doli nga Gjykata deputeti...

 • Zgjedhjet 2015, Kandidatët e inkriminuar, Llalla: Po hetojmë, por ende s’kemi evidentuar

  Zgjedhjet 2015, Kandidatët e inkriminuar, Llalla: Po hetojmë, por ende s’kemi evidentuar

  Prokuroria e Përgjithshme ka raste konkrete të hetimit të kandidatëve për kryetar bashkie për zgjedhjet e 21 qershorit, kallzime të cilat janë bërë nga partitë politike. Llalla: “Prokuroria ka në proçeshetimi disa raste të kallëzuar nga partitë politike, institucione apo...

 • Shtypi/ Ndizet konflikti Tiranë Athinë. Deti në mes

  Shtypi/ Ndizet konflikti Tiranë Athinë. Deti në mes

  Rreziku në mardhëniet diplomatike mes Greqisë dhe Shqipërisë ka zënë sot një pjesë të madhe të faqeve të para të gazetave në vend. “Kufijtë, tension Tiranë Athinë” ishte titulli i madh i gazetës “Shekulli”. Po me të njëjtën temë hapej...

 • NATO e shqetësuar për situatën në Maqedoni: Të evitohet përshkallëzimi i tensioneve

  NATO e shqetësuar për situatën në Maqedoni: Të evitohet përshkallëzimi i tensioneve

  Sekretari i Përgjithshëm i NATO –s, Jens Stoltenberg i kërkoi Shkupit të tregojë kujdes me situatën e krijuar nga ngjarjet në Kumanovë dhe skandali i përgjimeve që ka nxjerrë opozitën në protesta. Ai tha se dhuna duhet të evitohet, duke...

 • Thellohet kriza në Maqedoni/ Tjetër takim mes krerëve të 4 partive

  Thellohet kriza në Maqedoni/ Tjetër takim mes krerëve të 4 partive

  Drejtuesit e katër partive kryesore në Maqedoni do të takohen sërish, pak ditë pasi mbajtën takimin e parë ku folën për Kumanovën dhe skandalin e përgjimeve. Protesta e një dite më parë e organizuar nga opozita është tregues i thellimit...

 • Leonora Jakupi Duke Bërë Fli

  Leonora Jakupi Duke Bërë Fli

  Si duket Genta ismajli & Morena Taraku nuk janë të vetmet këngëtare që dijnë ta gatuajnë mirë flinë, kjo pasi atyre po iu shtohet edhe një konkurente tjetër, e ajo është këngëtarja kosovare Leonora Jakupi. Leonora së fundmi ka publikuar...

 • Alarm për bombë në Tiranë

  Alarm për bombë në Tiranë

  Rikthen alarmet për bombë në Tiranë. Një telefonatë e bërë në policinë e kryeqytetit njoftoi për një pako të dyshimtë në zonën e njohur si fusha e Aviacionit në Laprakë. Rrethanat janë të paqarta ndërsa policia ndodhet në vendin e...

 • Mamurras, vëllai vret vëllanë

  Mamurras, vëllai vret vëllanë

  Në mesnatë një krim brenda familjes ka ndodhur në Fushë Mamurras. 33 vjeçari Fabian Sela është vrarë me armë zjarri pranë banesës së tij nga i vëllai. Autori i krimit Afrim Sela rreth 40 vjeç është arrestuar në vendngjarje nga...

 • Doshi: Ka ministra më të pasur se unë

  Doshi: Ka ministra më të pasur se unë

  Inspektoriati i Lartë i Deklarimit të Pasurive paditi penalisht deputetin Tom Doshi për fshehje të pasurisë dhe pastrim parash. Padia u dorëzua dje në Prokurorinë e Përgjithshme dhe thuhet se pas kontrollit dhe rikontrollit të ushtruar për periudhën 2005- 2014...

RadioNacional.Al by powered by WordPress