Radio Nacional Live

 • Basha – Ramës: Fol ngadalë se tu mor fryma!

  Basha – Ramës: Fol ngadalë se tu mor fryma!

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u është përgjigjur akuzave të kryeministrit Rama në komunikimin e tij javor në Facebook. Rama e quajti opozitën pa proogram dhe pa ide, por Basha ka reaguar. “Pasi e qau programin e vet me...

 • FOTO/ Ushtarët grekë bëjnë “shqiponjën”, reagime të forta në Athinë

  FOTO/ Ushtarët grekë bëjnë “shqiponjën”, reagime të forta në Athinë

  Një gjest i disa rekrutëve ushtarakë ka shkaktuar reagime të forta në Greqi. Sikurse e shikoni në foton e mëposhtme, janë disa ushtarë të rinj që kanë bërë simbolin e shqiponjës sonë. Kjo foto është botuar në disa prej mediave...

 • Pse e shtyu Rama ceremoninë me familjarët e viktimave të 21 Janarit?

  Pse e shtyu Rama ceremoninë me familjarët e viktimave të 21 Janarit?

  Kryeministri Rama ka shtyrë takimin me familjarët e viktimave të 21 Janarit. Sipas axhendës së bërë publike një ditë më parë nga Kryeministria, fillimisht takimi ishte parashikuar të bëhej në orën 10:30 minuta në sallën e Hartave. Por ndërkohë mësohet...

 • 7 mënyrat se si mund të ndryshojë bota me Donald Trump

  7 mënyrat se si mund të ndryshojë bota me Donald Trump

  Zhvendosja e Trump-it në Shtëpinë e Bardhë mund të ndryshojë marrëdhënien e Amerikës me pjesën tjetër të botës. Më poshtë, BBC liston shtatë mënyrat se këto marrëdhënie mund të ndryshojnë… NATO, pritet një tërmet Trump ka qenë tepër kritik ndaj NATO-s, guri i themelit për politikën e jashtme amerikane për më shumë se...

 • Vazhdon tallja e LSI me Ramën: Ditë të këqia për kundërshtarët e Trump

  Vazhdon tallja e LSI me Ramën: Ditë të këqia për kundërshtarët e Trump

  Kundërshtarët e tij brenda koalicionit nuk po e lënë të qetë Ramën. Pas deklaratave të Vasilit se zgjedhjet e ardhshme duhet ti monitorojë administrata e Trump, pas intervistave të Metës se Shqipëria do të jetë më mirë me presidentin e ri...

 • FOTO/ Momenti i arrestimit të vrasësit të trefishtë në Vlorë

  FOTO/ Momenti i arrestimit të vrasësit të trefishtë në Vlorë

  Delin Hajdaraj, 26 vjeç,u arrestua nga RENEA në një apartament që kishte me qira në zonën e Ujit të Ftohtë. Ai mbante edhe dy apartamentë të tjerë. Ai ishte i shpallur në kërkim pasi ishte dënuar me burg përjetë në...

 • Ekspertët: Konflikti me Serbinë mund të përshkallëzohet

  Ekspertët: Konflikti me Serbinë mund të përshkallëzohet

  Ekspertët kosovarë të sigurisë nuk e përjashtojnë mundësinë e eskalimit të situatës së sigurisë në vend. Sipas tyre, rreziku është edhe më evident kur dihet se Serbia e ka edhe mbështetjen e Rusisë Pas ngritjes së tensioneve në vend, si...

 • Putin: Kush sulmon serbët ka sulmuar Rusinë

  Putin: Kush sulmon serbët ka sulmuar Rusinë

  “Ai që planifikon të sulmojë Serbinë dhe republikën serbe duhët të dijë se kështu e ka sulmuar edhe Rusinë. Nuk është viti 1995 apo 1999 dhe Rusia nuk do të lejojë asnjë aggression të ri ndaj serbëve. Beogradi dhe Banjallula...

 • Basha takon senatorin Ted Cruz: Folëm për luftën kundër korrupsionit

  Basha takon senatorin Ted Cruz: Folëm për luftën kundër korrupsionit

  Gjatë vizitës së tij në SHBA, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e inagurimit të presidentit Donald Trump, Lulzim Basha është takuar edhe me senatorin Ted Cruz. Ai është një ndër senatorët më të rëndësishëm republikan dhe ish –kandidat...

 • Zyrtare/ Lorik Cana bëhet zv/trajner i Kombëtares Shqiptare

  Zyrtare/ Lorik Cana bëhet zv/trajner i Kombëtares Shqiptare

  Largimi i Paolo Tramezzanit nga Kombëtarja shqiptare gjatë muajit dhjetor ka lënë një vend bosh në pankinën kuq e zi. Italiani ishte ndihmësi i Gianni De Biasit, por edhe Drejtori Teknik i ekipeve Kombëtare të Shqipërisë. Tashmë që ai u...

RadioNacional.Al by powered by WordPress