RADIO NACIONAL 93.6 mHz
MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Ledri Vula Dhe Beyonce Dallojnë Në Vetëm Një Problem

  Ledri Vula Dhe Beyonce Dallojnë Në Vetëm Një Problem

  Është bërë tashmë një hit kënga e njohur “100 Probleme”. Këtë këngë e lasnoi reperi i njohur Ledri Vula këtë vit dhe kishte sukses mjaft të madh. Por çfarë lidhje mund të ketë ai me këngëtaren e famshme Beyonce? Në...

 • Sheila E Pandalshme

  Sheila E Pandalshme

  Sheila Haxhiraj nuk po ndalet! Përveq projekteve të reja muzikore të cilat ajo është duke i realizuar së fundmi po realizon edhe një fotoesion të ri. Sheila Haxhiraj në një intervistë për Express ka treguarse ajo nuk do të ndalet...

 • Revoltohet Gjyste Vulaj!

  Revoltohet Gjyste Vulaj!

  Këngëtarja Gjyste Vulaj ka shprehur pa kënaqësitë e saj sa i përket disa mediave dhe gazetave të cilat kanë publikuar foto të vajzës së saj e cila sot mbushi 17 vjeç. Këngëtarja është ndjerë aq e revoltuar nga disa persona,...

 • Çiljeta Xhilaga: Kam Familje Të Shëndoshë, Në Plan Dhe Lindja E Një Vajze

  Çiljeta Xhilaga: Kam Familje Të Shëndoshë, Në Plan Dhe Lindja E Një Vajze

  Kjo ka qenë padyshim java e saj. Çiljeta Xhilaga ka vendosur të rikthehet më fuqishëm së kurrë në skenën muzikore. Ka zgjedhur kompeticionin ‘Kënga Magjike’, kjo sepse sipas saj është i vetmi festival dinjitoz në këtë vend. Brenda pak ditëve...

 • Soni Malaj, Paralajmëron Këngë Të Re

  Soni Malaj, Paralajmëron Këngë Të Re

  Pas këngës “Me të jeton” si duket e ka rradhën një tjetër projekt i ri nga këngëtarja, fjala është për Soni Malaj e cila pritet që shumë shpejt të lansojë një këngë të re të cilën do ta shoqërojë edhe...

 • Kujt Po I Zhvishet Beatrix Ramosaj?

  Kujt Po I Zhvishet Beatrix Ramosaj?

  Beatrix Ramosajt po i vije nxehtë, ajo në një postim në rrjetin social Instagram ka shfaqur një fotografi vetëm në sutjena. Këngëtarja në mbishkrimin e fotografisë ka thënë, “Hear the screaming silence..”, “A po e dëgjon britmën e qetësisë”, raporton...

 • Me Big Mamën Më Tepër Se Miq !

  Me Big Mamën Më Tepër Se Miq !

  Këngëtari I muzikës popullore, Endrit Duraku, kohët e fundit ka qenë mjaft I shoqëruar me këngëtaren tetovare, Big Mama, si nëpër mbrëmje, por edhe në përditshmëri. I pyetur nga portali jonë lidhur me shoqërimin e tyre, Endriti na u përgigj...

 • Dafina Zeqirit I Mungojnë…

  Dafina Zeqirit I Mungojnë…

  Këngëtarja Dafina Zeqiri ka qenë më aktive se kurrë në tregun tonë muzikor. Gjatë sezonit të verës ajo publikoi këngën e saj në bashkpunim me Lderin “Got ur back”, ndërsa ne sezonin e vjeshtes ajo arriti të publikojë plot 2...

 • Sheila, Provkuese Buzë Pishinës

  Sheila, Provkuese Buzë Pishinës

  Këngëtarja Shelia Haxhiraj, ndonëse tash një emër i afrimuar për publikun kohëve të fundit nuk na ka sjellë asnjë projekt muzikor. Projekti i fundit nga ajo ishte kënga “Mirëmëgnjes” në bashkpunim me Genc Prelvukaj. Por së fundmi duket se këngëtarja...

 • Diellza Kolgeci & Fjolla Morina Në Dancing Eith The Stars”

  Diellza Kolgeci & Fjolla Morina Në Dancing Eith The Stars”

  Formati i njohur “Dancing with the stars” pritet të nisë sezonin e tij të 5-të me datë 12 nëntor në ekranin e Vizion Plus. Tashmë janë bërë zurtar disa nga emrat pjesmarrës në këtë spektakël: Eltona Deda, Tuna, Valer i...

RadioNacional.Al by powered by WordPress