1. RADIO NACIONAL 93.6 mHz
  MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Afërdita Dreshaj Largohet Nga New York

  Afërdita Dreshaj Largohet Nga New York

  Një nga këngëtaret më seksi të skenës muzikore shqipe, Afërdita Dreshaj i ka dhënë fund udhëtimit të saj disa ditor që e kishte në qytetin e New Yorkut. Këtë gjë këngëtarja e ka konfirmuar përmes një postimi të bërë në...

 • Labi Nisi Aksionin E Dhurimit Të Gjakut

  Labi Nisi Aksionin E Dhurimit Të Gjakut

  Duke mos dashur ta pranojë sfidën për ‘Ice Bullet Challenge’, ka krijuar një ide tjetër për t’i ndihmuar qytetarët. Është ky këngëtari Labinot Tahiri, i cili ka filluar iniciativën për dhurimin e gjakut nga njerëzit vullnetarë. E këtë aksion e...

 • Argjentina, E Dhënë Pas Kafshëve

  Argjentina, E Dhënë Pas Kafshëve

  Argjentina Ramosaj është njëra ndër këngëtaret e cila sapo ka hedhur hapat e parë ka fituar zemrat e publikut. Edhe pse ka kohë që nuk ka sjellë projekte të reja muzikore, bukuroshja nga Deçani është vazhdimisht mjaft aktive në internet....

 • Hakerat sulm Kryeministrisë, thirrje për protesta masive. Ja lista e kërkesave të “RedAnons_AL”

  Hakerat sulm Kryeministrisë, thirrje për protesta masive. Ja lista e kërkesave të “RedAnons_AL”

  Hakerohet faqja online e Kryeministrisë. Grupi i hakersave të njohur si ‘RedAnons_AL’ kanë sulmuar faqen zyrtare të kryeministrisë në internet, ndërsa bëjnë thirrje për protesta masive. “I bejme thirrje shoqerise civile te angazhohet ne protesta masive. Te protestojme per rritjen...

 • Adelina Ismaili, Dueti Me Zanfinën është I Mundur

  Adelina Ismaili, Dueti Me Zanfinën është I Mundur

  E kush nuk e mban mend duetin e famshëm të motrave Ismaili atëherë, “Dy motra, një frajer” theu rekordet e shikueshmërsië atë kohë e vazhdon të dëgjohet edhe sot. Para disa ditësh Adelina ishte e ftuar në një emsionin 1...

 • Aferdita Dreshaj Prezanton Motrën…

  Aferdita Dreshaj Prezanton Motrën…

  Këngëtarja Afërdita Dreshaj është padyshim një nga vajzat më të bukura të skenës. dreshaj ka qenë mjaft e përfolur viteve të fundit për ndarjen nga Shpati e më pas për lidhjen me Di Caprion por mesa duket tashmë gjithçka ka...

 • Linda Halimi, Pëlqen Flaka Krelanin & Teuta Kurtin!

  Linda Halimi, Pëlqen Flaka Krelanin & Teuta Kurtin!

  Linda halimi, një nga këngëtaer kosovare e cila po korr mjaft sukses në Amerikë, mesa duket nuk i është rritur mendja dhe nuk i kursen fjalët e mira për koleget e saja. Pas publikimit të një mbishkrimi në ‘Twiter’ ajo...

 • Noizy Dhe Blerim Destani Vazhdimisht Bashkë

  Noizy Dhe Blerim Destani Vazhdimisht Bashkë

  Ata duken si miq të vërtetë, edhe pse njëri jeton në Shqipëri e tjetri në Turqi, ata sa herë gjejnë kohë kohë bëjnë vizitë tek njëri tjetri. Së fundmi ata kanë qenë së bashku për të ndjekur ndeshjen Zvicër-Angli, e...

 • Vjedhja në BSH, Adrian Civici jep dorëheqjen. Guvernatorja Gjoni dëshmon në Prokurori

  Vjedhja në BSH, Adrian Civici jep dorëheqjen. Guvernatorja Gjoni dëshmon në Prokurori

  IRANË-Adrian Civici, ka dhënë sot dorëheqjen nga detyra e Anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë. Në një letër drejtuar Kuvendit, zoti Civici ka depozituar dorëheqjen, duke dhënë shpjegimet përkatëse. Civici është i pari anëtar i Këshillit që jep...

 • Has, polici vret me armën e shërbimit një 34-vjeçar për motive pronësie

  Has, polici vret me armën e shërbimit një 34-vjeçar për motive pronësie

  Has-Një punonjës policie ka vrarë më armën e shërbimit  një person. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 16:20 në fshatin Golaj pas një konflikti për motive pronësie. Sipas burimeve të policisë Qazim Brati, 47 vjeç me profesion punonjës policie...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al