1. RADIO NACIONAL 93.6 mHz
  MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Infektohet me koronavirus Isa Mustafa

  Infektohet me koronavirus Isa Mustafa

  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Lajmin e bën të ditur vetë Mustafa, i cili shkruan në ‘Facebook’ se përveç një plogështie, nuk vëren ndonjë shqetësim tjetër shëndetësor. “Sot, pas analizave te...

 • Shpërthen Basha: Rama më ka bërë ofertë, ti Kryeministër, unë President

  Shpërthen Basha: Rama më ka bërë ofertë, ti Kryeministër, unë President

  Lulzim Basha ka bërë sot deklaratën bombë treguar ofertën që i ka ardhur nga Kryeministri Edi Rama nga ndërmjetësit e tij. Basha thasë Edi Rama i ka kërkuar me ndërmjetës, që kreu i PD të bëhet Kryeministër, ndërsa kreu i...

 • 205 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

  205 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

  Sërish shifra të larta vijnë nga Maqedonia e Veriut. Mësohet se brenda 24 orëve të fundit janë identifikuar 205 raste të reja me koronavirus, ndërsa 6 persona kanë ndërruar jetë. Mediat maqedonase bëjnë me dije se numri në total i...

 • Sot i pashë të trembur

  Sot i pashë të trembur

  Nuk shoh që sot të ketë ndodhur ndonjë gjë për t’u gëzuar shumë, sepse mendoj që do të ketë rrugë të gjatë përpara. Është ende herët për të parashikuar me saktësi finalen e 30 korrikut në parlament dhe nuk është...

 • 36 vjet nga vdekja e Mehmet Bubrrec Bucpapaj

  36 vjet nga vdekja e Mehmet Bubrrec Bucpapaj

  Sivjet u bene 36 vjet  nga vdekja e Mehmet Bubrrec Bucpapaj njeriut antikomunist qe megjithese ishte gazetari i pare i Gazetes Bashkimi nga rrethi Tropojes dhe pavaresisht qe vllezerit e tij dhe ai ishin pjesemarres ne luften antifashiste clirimtare ne...

 • Roli prijes i Flamur Bucpapajt, në levizjen studentore ,antikomuniste të 13 DHJETORIT 1990 në Shkoder

  Roli prijes i Flamur Bucpapajt, në levizjen studentore ,antikomuniste të 13 DHJETORIT 1990 në Shkoder

  Prof. dr. Bajram Xhafa 13 Dhjetori është i Shkodrës, lidhet me Shkodrën, me fillimet e demokracisë; është i Lëvizjes Studentore të Institutit të Lartë Pedagogjik të këtij qyteti dhe i shkodranëve antikomunistë. Nuk ka dyshim se ajo ka lidhje me...

 • Më 7 korrik do ketë shkëputje energjie në Durrës (Zonat)

  Më 7 korrik do ketë shkëputje energjie në Durrës (Zonat)

  Më 7 korrik disa zona në Durrës dhe Lalz do të kenë mungesë energjie elektrike. OSHEE dha sit detaje. Çfarë thotë OSHEE  Me kërkesë të OST në datën 7 korrik është planifikuar të kryhen testime në traktin 110 kV të...

 • Kaosi me virusin/ Meta: Nevojitet urgjentisht një strategji e re

  Kaosi me virusin/ Meta: Nevojitet urgjentisht një strategji e re

  Presidenti Ilir Meta është shprehur se “ritmet shqetësuese të shtimit të rasteve të qytetarëve të prekur nga COVID-19 dhe të numrit të viktimave, tregojnë se nevojitet urgjentisht një strategji e re, më efikase dhe transparente, për përballimin e pasojave të...

 • 239 shkencëtarë: Koronavirusi tashmë më i rrezikshëm; përhapet edhe nga ajri

  239 shkencëtarë: Koronavirusi tashmë më i rrezikshëm; përhapet edhe nga ajri

  Gazeta The New York Times shkruan se një grup prej 239 shkencëtarësh nga 32 vende të ndryshme do të botojnë në një revistë shkencore javën e ardhshme një letër të hapur drejtuar Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). Shkencëtarët kërkojnë nga...

 • Basha: Bizneset me xhiro 140 milionë lekë, 0.5% taksë

  Basha: Bizneset me xhiro 140 milionë lekë, 0.5% taksë

  Lulzim Basha ka rishprehur shqetësimin e tij lidhur mbi gjendjen e biznesit në Shqipëri. Në një postim në Facebook, pas takimit me fermerët në Korçë, Basha, shkruan se me marrjen e drejtimit të qeverisë ‘do të vendosim një sistem taksash...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al