Radio Nacional Live

 • Nga data 1 mars pensionet rriten me 3 %

  Nga data 1 mars pensionet rriten me 3 %

  Duke filluar nga data 1 mars, rreth 600 mijë vetë do të përfitojnë rritje të pensionit në masën 3 për qind. Këshilli i Ministrave ka miratuar ditën e djeshme shtesën për të gjitha kategoritë e pensionistëve në fshat e qytet,...

 • Adriatik Llalla pezullon prokurorin dhe drejtoren e Drejtorisë Gjyqësore

  Adriatik Llalla pezullon prokurorin dhe drejtoren e Drejtorisë Gjyqësore

  Kryeprokurori Adriatik Llalla pezullon nga detyra drejtoren e Drejtorisë Gjyqësore Alma Muçaj si dhe prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Artur Selmani. Gjithashtu kryeprokurori Llalla urdhëroi nisjen e hetimit ndaj tyre, për shkak të qëndrimit të dyshimtë që është mbajtur në Gjykatën...

 • Debati/ Pse Berisha gënjen për Sorosin?

  Debati/ Pse Berisha gënjen për Sorosin?

  Sali Berisha ka rindezur edhe njëherë debatin për rolin e multimiliarderit Xhorxh Soros dhe fondacionit të tij në Shqipëri, duke i quajtur ato si një rrezik madhor për demokracinë shqiptare. Këto denoncime datojnë vite më parë  “dhe nuk kane lidhje...

 • Grabitet një pikë këmbimi valutor në Tiranë

  Grabitet një pikë këmbimi valutor në Tiranë

  Grabitet gjatë natës një pikë këmbimni valutor në kryeqytet. Policia thotë se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Lord Bajron”, ku është grabitur një Exchange në pronësi të shtetasit L. B. Ka qenë ky i fundit që ka konstatuar mëngjesin e...

 • Basha për darkën Rama-Meta: Buka e popullit do t’ju ngecë në fyt

  Basha për darkën Rama-Meta: Buka e popullit do t’ju ngecë në fyt

  Lulzim Basha përmendi përmendi për herë të parë Ilir Metën nga çadra e protestës përballë kryeministrisë. Darkën që dy aleatët, konsumuan bashkë, Lulzim Basha e ka parë si shenjë të një pazari të ri, ndaj sërish ka theksuar se nuk...

 • Dekriminalizimi/ Deputetët dhe kryebashkiakët që kanë fshehur dënimet

  Dekriminalizimi/ Deputetët dhe kryebashkiakët që kanë fshehur dënimet

  Zbardhen dënimet e deputetëve dhe kryebashkiakëve, të cilët kanë tentuar të fshehin dënimet e gjykatave në kuadër të ligjit të dekriminalizimit. Sipas një materiali voluminoz që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hartuar për ligjvënësit shqiptarë, është bërë e ditur se...

 • Grevistët e Zharrzës nisen në këmbë drejt Tiranës (Foto)

  Grevistët e Zharrzës nisen në këmbë drejt Tiranës (Foto)

  40 banorë të fshatit Zharrëz që ndodhen prej ditësh në grevë urie kundër kompanisë Bankes Petrolium, janë nisur në këmbë nga Fieri për në Tiranë. Grevistët shoqërohen nga të afërm të tyre, pasi gjendja shëndetësore është rënduar për shkak se...

 • Berisha gjen një premtim të mbajtur të Ramës

  Berisha gjen një premtim të mbajtur të Ramës

  I ftuar në emisionin “Studio e Hapur”, ish-Kryeministri Sali Berisha i ka bërë “bilancin” Kryeministrit aktual Edi Rama mbi premtimet e bëra në fushatën e vitit 2013. Berisha është shprehur se 40 premtimet që ka bërë në fushatë, nuk janë...

 • Blushi: Unë s’kam vend në çadrën e PD

  Blushi: Unë s’kam vend në çadrën e PD

  Ben Blushi i është përgjigjur me ‘Jo’ ftesës së bërë nga Partia Demokratike që t’i bashkohet protestës së opozitës. Ai tha sot se i uron suksese kësaj proteste në garantimin e standardeve më të mira zgjedhore, por ai nuk gjen vend...

 • Bleona Qerreti më e “veshur” se kurrë (Foto)

  Bleona Qerreti më e “veshur” se kurrë (Foto)

  Nuk është ndonjë gjë e re të shohim Bleona Qerretin me foto sensuale, por kjo e fundit është tepër guxuese. Me një bluzë të bardhë ajo ka mbuluar pjesën e sipërme të trupit ndërsa pjesa e poshtme është mbuluar vetëm...

RadioNacional.Al by powered by WordPress