1. RADIO NACIONAL 93.6 mHz
  MUND TE DEGJONI ONLINE MUZIKEN ME TE MIRE SHQIPTARE VETEM NE RADIO NACIONAL 93.6 MHZ

Radio Nacional Live

 • Karburantet, çmimi rritet për të dytën herë brenda 2 javëve

  Karburantet, çmimi rritet për të dytën herë brenda 2 javëve

  Nafta dhe benzina janë shtrenjtuar sërish ditët e fundit, duke shënuar rritjen e dytë brenda një periudhe kohore prej dy javësh. Në total, gjatë periudhës në fjalë karburantet janë shtrenjtuar me 10 lekë për litër, apo rreth 6%, shkruan revista...

 • Durrës, grushta e të shtëna me armë para zyrave të ALUIZNI-t

  Durrës, grushta e të shtëna me armë para zyrave të ALUIZNI-t

  Të shtënat me armë kanë tmerruar qytetarët mesditën e sotme, 23 shkurt 2015 në katin e parë të prefekturës së qytetit të Durrësit, para zyrave të ALUIZNI-t. Policia e Durrësit saktësoi se  ngjarja ndodhi rreth orës 11:25 “tek zyrat e...

 • Lezhë, maskat pritë në hyrje të banesës, grabitet biznesmeni

  Lezhë, maskat pritë në hyrje të banesës, grabitet biznesmeni

  Maskat janë shfaqur sërish në Lezhë, ndërsa pre e tyre ka rënë një biznesmen. Kanë qenë tre përsona të maskuar dhe të armatosur të cilët i kanë zënë pritë shtetasit Petrit Shtjefni, teksa po hynte në banesën e tij, ndërsa...

 • Përplasje e fortë e Berishës me Carlo Bollinon

  Përplasje e fortë e Berishës me Carlo Bollinon

  Konflikti ka mbërritur në kulm. Pasi me një status të stërgjatë, Sali Berisha i cili në një shënim të vetëm ka marrë nëpër gojë jo vetëm Ramën por edhe “djemtë dhe vajzat e ish bllokmeneve Bushatit, Gjonit, Kolekës, Gegpriftit, Fugës,...

 • Krijohet loja “Edi Rama dhe Hajduti” Shkarkohet falas në Play Store

  Krijohet loja “Edi Rama dhe Hajduti” Shkarkohet falas në Play Store

  Aksioni i qeverisë për arrestimin e vjedhësve të energjisë së fundmi është kthyer edhe në një lojë që mund të luhet përmes telefonave smart. Loja e titulluar “Edi Rama dhe Hajduti” ka për krijues një djalë shqiptar, i cili quhet...

 • Dialogu i Gjikës me policët që e prangosën

  Dialogu i Gjikës me policët që e prangosën

  Ka qenë ora 15:30 e së premtes kur kryebashkiaku i Vlorës, Shpëtim Gjika u përballë me inspektorët e policisë. “Kemi një urdhër-ndalimi për ju me vendim Gjykate, duhet të vini me ne”,i kanë komunikuar inspektorët. Kryebashkiaku i është përgjigjur thatë:...

 • Llalla: Ja pse e arrestova Shpëtim Gjikën

  Llalla: Ja pse e arrestova Shpëtim Gjikën

  Prokuroria e Përgjithshme ka shpërndarë për mediat një njoftim lidhur me arrestimin e kryebashkiakut të Vlorës, Shpëtim Gjika, dhe shtetasen Doriana Sulaj, me detyrë Drejtoreshë e Drejtorisë së Planifikimit të Territorit. Ja cfarë thuhet në këtë njoftim: Gjykata ka pranuar...

 • Arrestohet kryetari i bashkise se Vlores, Shpetim Gjika

  Arrestohet kryetari i bashkise se Vlores, Shpetim Gjika

  Prokuroria e Vlorës ka arrestuar me miratim te gjykates, kryetarin e bashksie Vlore, Shpetim Gjika. Gjika akuzohet per fallsifikim te dokumentave zyrtare dhe tri vepra te tjera penale. Bashke me te eshte arrestuar edhe drejtoresha e urbanistikes Doriana Sulaj dhe...

 • Viktima e parë e përmbytjeve/ Në Pogradec lumi Vërdovë del nga shtrati, mbyt 38 vjeçaren

  Viktima e parë e përmbytjeve/ Në Pogradec lumi Vërdovë del nga shtrati, mbyt 38 vjeçaren

  Pogradec– Një 38 vjeçare është mbytur pasi është marrë para nga prurjet e lumit Vërdovë i cili ka dalë nga shtrati. Ngjarja mësohet se ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Vërdovë. Nga të dhënat e para mësohet se gruaja,...

 • Kurbin, rrjedha e lumit merr para furgonin me pasagjerë

  Kurbin, rrjedha e lumit merr para furgonin me pasagjerë

  Në orët e para të mëngjesit të sotëm raportohet se një furgon me pasagjerë e ka marrë para rrjedha e lumit. Sipas informacioneve paraprake nuk raportohen të lënduar.  Ngjarja mësohet se ka ndodhur në fshatin Skuraj të Kurbinit. Shkak i...

RadioNacional.Al by powered by Proweb.al