Zjarr në Klos, terreni i vështirë nuk lejon ndërhyrjen e zjarrfikëses, ja si paraqitet situata

Një vatër zjarri është shfaqur në malin e Balgjajt në territorin e bashkisë Klos që nga mbrëmja e shkuar. Mësohet punonjësit e bashkisë Klos dhe banorët e zonës kanë shkuar që në mbrëmje për të tentuar shuarjen e zjarrit.

Ndërkohë terreni i vështirë ka bërë e pamundur që të ndërhyjë zjarrfikësja teksa zjarri po merr përmasa të mëdha favorizuar nga era.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top