Zjarr masiv në qendrën tregtare në Pejë, 8 persona dërgohen në spital

Tetë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në urgjencën e spitalit të Pejës. Kjo erdhi për shkak të zjarrit të madh në depot dhe një qendër tregtare që ra këtë mëngjes. Personat e dërguar në spital si pasojë e problemeve me frymëmarrjen po trajtohen dhe gjëndja e tyre është jashtë rrezikut për jetën.

Në fillim janë përfshirë nga flakët e zjarrit depot, më pas edhe qendra tregtare në Pejë. Zëdhënësi i policisë për Pejën, Fadil Gashi, ka bërë të ditur se policia dhe zjarrfikësit ndodhen në vendin e ngjarjes.

Kushtet/ Ministrja e Jashtme e Kosovës: Të hapur për zgjedhje të reja në Veri

Zgjedhjet e reja në veriun e Kosovës? KQZ: Jemi të gatshëm

Kurti: Të ndalen menjëherë sulmet e grupeve kriminale në veri

KFOR-i heq telat me gjemba në Zveçan

Kurti: Sa më shumë Serbia rreshtohet me Rusinë, aq më shumë Perëndimi e trajton me respekt

Tensione në Kosovë/ Rama mbledh në Tiranë kryeministrat e Ballkanit Perëndimor

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top