Zilliacus i shkruan sheikut Al Thani pas refuzimit nga United: “Blejmë Inter së bashku”

Manchester United ka refuzuar ofertën e Al Thani për të marrë drejtimin e klubit. Në Twitter, pastaj Zilliacus u përpoq ta bindte sheikun të ndryshonte objektivin e tij, duke i propozuar të blinte në Itali. Familja Glazer, pronare e Manchester United, po tenton ta shesë klubin, por janë të paktë blerësit që mund të përballojnë çmimet e kërkuara nga amerikanët. Kështu, që Al Thani ndoshta mund të ndryshojë destinacione të dëgjojë sipërmarrësin finlandez.

Përveç Ratcliff, që ofroi të blinte 25% të klubit, ishte edhe sheiku i Katarit Al Thani. Por në orët e fundit ai u tërhoq nga gara pasi Glazers refuzuan edhe një herë ofertën e tij prej 6 miliardë paundësh.

ZILLIACUS E FTON TË BLEJË NË ITALI

Për tifozët e United, të cilët duan që familja Glazers të largohet nga Mançesteri, kjo është një fatkeqësi. E megjithatë, një refuzim i kësaj oferte por mund të hapë skenarë të rinj në Itali, veçanërisht në Milano.

Në fakt, finlandezi Zilliacus, i cili kurrë nuk e ka fshehur pasionin e tij për Inter, i shkroi sheikut Al Thani në Twitter. Propozimi i sipërmarrësit ishte i qartë: “Gëzohem që shoh që ke arritur të njëjtin përfundim si unë disa muaj më parë. Tani le të bashkojmë forcat dhe të blejmë një klub elitar italian dhe ta bëjmë atë më të mirin në botë.”

Lexo më tej: Ofertë e përbindshme për Manchester United: kush është Jassim Bin Hamad Al Thani

Fjalë që i bëjnë tifozët e Inter të ëndërrojnë, se mund të shohin në krye të klubit një sheik shumë të pasur me fuqinë blerëse më të lartë në Evropë.

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top