Vjosa Osmani vizitë zyrtare në El Salvador

Me ftesë të Presidentit të Republikës së El Salvadorit Nayib Bukele, Presidentja Osmani ka udhëtuar më 31 maj zyrtarisht për në Republikën e El Salvador.

Postimi i plotë i Presidentes: Krijimi i aleancave të reja dhe thellimi i atyre ekzistuese me shtetet e Amerikës Latine janë në fokus të vizitës sime në El Salvador.

Pamje nga pritja me nderime të larta dhe ceremoni ushtarake.

Ndërsa sot, Osmani njoftoi se në San Salvador u takua me Kryeministren e Guinesë Ekuatoriale, Manuela Roka Botey, “me të cilën diskutuam për thellimin e komunikimit dhe bashkëpunimit në mes të shteteve tona.

Kosova është e përkushtuar që të punojë ngushtë me partnerë në mbarë botën në fusha të interesit të përbashkët,” siç njoftoi ajo.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top