Vijojnë lëkundjet në Turqi, një tjetër tërmet i fortë godet Hatay

Një tërmet me magnitudë 4.1 ka ndodhur në orën 01:14 në lagjen “Defne” të Hatay, në Turqi. Sipas informacioneve në faqen e Qendrës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) epiqendra e tërmetit ka qenë rrethi Defne i Hatajit.

Është konstatuar se tërmeti ka qenë në një thellësi prej rreth 7 kilometrash. Ndërkohë nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top