Video/ Uragani Kane përplaset në Budesligë: Bayern merr përpara Augsburg me dygolëshin e anglezit

Java e dytë e Bundesligës sheh kampionët në fuqi të Bayern Munich të thyejnë 3-1 Augsburg në Allianz Arena. Bavarezët e zhbllokuan ndeshjen me autogolin e Uduokhai në minutën e 33′, pastaj skenën e mori uragani Kane. Kapiteni i Anglisë shënoi me penallti në minutën e 40′ e shënoi të dytin personal në minutën e 70′. Vlen vetëm për statistikë goli në fund i Beljo. Pasdite u luajt edhe Mainz-Eintracht, që përfundoi 1-1: Marmoush në minutën e 91′ i dhuroi barazimin të tijve.

BAYERN MUNICH-AUGSBURG 3-1
Bayern Munich përsëriti suksesin e tyre debutues dhe mundi Augsburg 3-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë të Bundesligës 2023/2024. Në Allianz Arena, Tuchel riktheu titullar Gnabry, për Musiala të dëmtuar, me Kim të konfirmuar si titullar në vend të De Ligt. Një fillim i lojës pa emocione të veçanta, deri në minutën e 27′. Demirovic nuk gjeti kuadratin, por ndeshja u ndez. Ekuilibri u prish në minutën e 33′, kur Sané goditi me portierin që grushtoi, por topi u përplas te Uduokhai dhe shkoi në rrjetë. Autogoli i dha krahë bavarezëve, të cilët pak më pas fituan një penallti. Uragani Kane nuk dështoi dhe në minutën e 40′ rezultati shkoi në 2-0.

Anglezi për pak sa nuk shënoi dygolëshin në fillimin e pjesës së dytë, por goditja e tij me të majtën ishte e lartë. Në minutën e 63′, portieri i Augsburg u tregua brilant në goditjen me kokë të Gnabry, ndërsa në minutën e 68′, Sané goditi një shtyllë të bujshme. Lajmërimi për golin që vonon vetëm pak sekonda. Davies gjeti ish-sulmuesin e Tottenham në zonë në minutën e 70 dhe Kane shënoi pa vështirësi. Në minutën e 81′ Dion Drena Beljo ngushtoi diferencën, por pa ndaluar Bayern të ngjitet në 6 pikë, ndërsa Augsburg mbetet në 1.

 

MAINZ-EINTRACHT 1-1
Në ndeshjen tjetër, Mainz befasohet nga Eintracht Frankfurt, i cili arriti të barazojë 1-1 në minutën e 91′. Miqtë e zhbllokuan ndeshjen në minutën e 25′ me goditjen me kokë të Lee. Pas rreth një orë loje, Knauff u përjashtua për dy kartonë të dytë të verdhë, por miqtë edhe me dhjetë lojtarë nuk u dorëzuan. Skuadra e Svensson u befasua nga Marmoush në kohën shtesë. Frankfurt është tashmë në kuotën e 4 pikëve në renditje, ndërsa kundërshtarët ngjiten në 1.

.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top