Video/ Sylvinho i lumtur, Uzuni futet si zëvendësues dhe shënon një super gol: beratasi i jep pikën Granadas

Myrto Uzuni është lajmi më i mirë për kombëtaren e Shqipërisë dhe teknikun Sylvinho. I gjithë stafi kuqezi ishte në ankth për dëmtimin e pësuar në ndeshjen e kaluar nga beratasi, por përgjigjen e kanë marrë sot. Uzuni ka qenë protagonist në barazimin 3-3 në transfertën e Almerias. Nëse Granada ka dalë me pikë, kjo falë golit të sulmuesit të kombëtares, katër minuta nga fundi.

Për shkak të dëmtimit, Uzuni e nisi nga pankina, por me rezultatin të kompromentuar, tekniku i Grandës ktheu sytë nga shqiptari. Beratasi u fut në fushë në minutën e 73′. Sulmuesit iu deshën 13 minuta të shënonte golin e barazimit 3-3, duke i dhënë një pikë skuadrës së tij, kur askush nuk po shpresonte më. I nisur në progresion, sulmuesi ishte më i shpejtë se të gjithë dhe me një të majtë të fuqishme e dërgoi topin nën kryqëzimin e shtyllave.

 

Goli i dytë për 28 vjeçarin në shtatë javë kampionat dhe një realizim në momentin e duhur. Beratasi tregoi se është kthyer i fortë, gati të ndihmojë kuqezinjtë në kualifikuesen e 12 tetorit kundër REpublikës Çeke.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top