Video/ Silurë nga goditja e dënimit: Manaj shënon golin e 15 në Turqi, pa shmangur dot humbjen e Sivasspor

Nuk ndalet Rey Manaj që shënoi golin e 15 në kampionatin elitar turk. Sidoqoftë, goli i sulmuesit të kombëtares nuk evitoi dot humbjen e Sivasspor, 2-1 përballë Alanyaspor.

Manaj në minutën e 64’ barazoi rezultatin 1-1 me një goditje të fuqishme nga goditja e dënimit, në hyrje të zonës. Sivasspor megjithatë pësoi një tjetër gol 10 minuta nga fundi, duke dalë i mundur në shtëpi, në javën e 29 të kampionatit. 27-vjeçari ka shënuar edhe 4 gola në Turkish Cup dhe me formën e treguar mund të fitojë një thirrje nga Sylvinho për Europianin e verës.

 

Sivasspor mbetet me 38 pikë, ndërsa Alanyaspor afrohet në 36, në kohën kur Manaj po sfidohet me Dzeko e Icardi për shënuesin më të mire të kampionatin turk.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top