Video / Serie A, Roma-Juventus 1-0: Mourinho siguron vendin e katërt

Roma mundi 1-0 Juventus në shtyrjen e javës së 25-të të Serisë A. Verdhekuqtë u ngjitën në vendin e katërt të renditjes, së bashku me Milanin me 47 pikë. Për të vendosur një ndeshje të bllokuar dhe tepër dorështrënguar në emocione shërbeu një blic i Gianluca Mancinit. 26 vjeçari realizoi një gol të mrekullueshëm nga distanca në minutën e 53-të. Bardhezinjtë goditën tre shtylla, një në pjesën e parë dhe dy në të dytën, por nuk mundën të krijonin kushtet për ta përmbysur rezultatin. Në fund vlen të theksohet se në minutën e 90-të, bardhezinjtë mbetën me 10 lojtarë. Sulmuesi Ken u ndëshkuar me karton të kuq, për ndërhyrje antisportive me shkelm ndaj Mançinit. Kështu 23 vjecari që hyri në fushë në minutën e 89′-të doli prej saj vetëm pas 40 sekondash lojë. Kështu Allegri rrëzohet pas 4 fitoreve radhazi. Nërkohë Juventus mbetet në kuotën e 35 pikëve dhe ngadalëson ecurinë e tij drejt Europës.

 

Ndeshjet e tjera:
Italy Serie A

Spezia 0-0 Verona

Sampdoria 0-0 Salernitana

Inter 2-0 Lecce

Video/ Atletico pushton Madridin: dygolëshi i Morata e Griezmann fundosin Real

Video/ Luftime e tymuese në Ajax-Feyenoord: “Klassieker” u ndërpre, tifozët vendas shkatërrojnë stadiumin

Leverkusen, poker ndaj Heidenheim: Aspirinat arrijnë Bayern në krye të Bundesligës

Video/ Në fushë gati një vit nga dëmtimi: debuton Broja, Chelsea humbet me 10 lojtarë. Liverpool i dyti

Video/ Super Muçi, dygolësh që shemb Aston Villa: Ranieri nuk i mjafton Fiorentinës, 2-2 ndaj Genk

Video/ Adama Traoré gabon golin e pamundur për ta gabuar: nga dy hapa larg, me portën bosh

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top