Video/ Sergio Ramos sherr me një tifoz në transmetim direkt: “Qepe, ki respekt për njerëzit”

Moment veçanërisht i komplikuar te Sevilla. Këtë e tregojnë rezultatet, vetëm një pikë larg zonës së rënies dhe vetëm një fitore në trembëdhjetë ndeshjet e fundit. Por sikur të mos mjaftonte, edhe nga klima e tensionuar që mbretëron rreth ekipit. Një shembull i qartë për këtë është dhënë nga Sergio Ramos, i cili gjatë një interviste pas humbjes kundër Athletic Bilbao shpërtheu në transmetim direkt në TV duke u kapur me një tifoz që po e kontestonte.

“KI RESPEKT, PËR NJERËZIT E PËR SEVILJEN”

Humbja në shtëpi kundër Athletic Bilbao (0-2) tërboi një pjesë të madhe të tifozëve bardhekuq, të zhgënjyer nga ecuria e skuadrës në këtë pjesë të parë të sezonit. Andaluzianët janë në vendin e 16 në La Liga dhe janë eliminuar nga garat evropiane (të fundit në grupin e Champions League). Ndihet qartë klima e protestës, siç dëshmohet nga zemërimi i Ramos ndaj një tifozi që po e ngacmonte me kritika.

 

SERGIO RAMOS TREGON MOTIVIN E SHERRIT

Siç raporton TuttoSport, në zonën mikse mbrojtësi iu rikthye incidentit dhe shpjegoi mirë atë që ndodhi: “Një futbollist e di se është i ekspozuar ndaj kritikave, por nuk duhet ta lejojë veten të mos respektohet. Ishte një person që më bërtiste teksa po dëgjoja pyetjet, mendova se ishte e përshtatshme t’i jepja fund. Sevilla është shumë më lart se kjo mungesë respekti dhe edukimi. Kur fiton gjithçka është më e lehtë, duhet të jemi të gjithë të bashkuar”.

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top