Video/ Saka e Martinelli shkatërrojnë Everton: Arsenal i pandalshëm me poker, Liverpool thyen Wolves

Në rikuperimin e javës së shtatë të Premier League, Arsenal mposhti 4-0 Everton dhe është gjithnjë e më shumë kryesues. Për Gunners vendosën golat e Saka (40′), Odegaard (71′) dhe dy herë Martinelli (47′, 80′). Tani skuadra e Arteta është +5 ndaj City të Guardiolës, me të njëjtin numër ndeshjesh të luajtura. Fitoi edhe Liverpool, që kaloi 2-0 ndaj Wolverhampton, falë golave të Van Dijk (73′) dhe Salah (77′).

ARSENAL – EVERTON 4-0
Arsenali fluturon, duke marrë përpara Everton 4-0. Një pjesë e parë e lojës në të cilën Gunners e mbajnë zotërimin e topit për një kohë të gjatë, siç mund të parashikohej. Mundësia e parë reale, megjithatë, është për Toffees, që provoi me Maupay në minutën e 8′. Skuadra e Arteta kaloi përpara në minutën e 40′, me një diagonale të bukur të Saka. Pak para bilbilit të dyfishtë, erdhi dyfishimi, me golin e Martinelli në minutën e 47′ pas kontrollit me VAR. Në pjesën e dytë gjërat nuk ndryshuan, me londinezët që shënuan 3-0. Në minutën e 71′ Odegaard tundi rrjetën në asistin e Trossard. Skuadra e Arteta nuk u ndal, dhe në minutën e 80′ diferenca u thellua edhe më shumë, me dygolëshin personal të Martinelli. Përfundoi 4-0, me Arsenal që kryeson me 60 pikë dhe shkon +5 ndaj Manchester City. Everton mbetet në vendin e tetëmbëdhjetë, me 21 pikë.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LIVERPOOL – WOLVERHAMPTON 2-0
Liverpool iu rikthye fitoreve, duke mposhtur Wolverhampton 2-0 në Anfield. Dyzet e pesë minutat e para ishin të dobëta në emocione, me pak shanse për secilën skuadër. Reds, pavarësisht zotërimit të zgjatur të topit, vuajtën për të fundosur goditjen. Mundësia më e qartë ishte ajo e Wolves në minutën e 4′ me Sarabia. Në dhomat e zhveshjes shkohet me rezultatin 0-0. Në pjesën e dytë, formacioni i Klopp kërkoi epërsinë me më shumë këmbëngulje, duke e gjetur në minutën e 73′. Virgil Van Dijk zhbllokoi ndeshjen e katër minuta më vonë erdhi dyfishimi i Salah që shënoi 2-0. Miqtë lanë të kuptohet për një reagim minimal, por ndeshja përfundoi 2-0. Liverpool (që ende duhet të rikuperojë një ndeshje) arrin Fulham në vendin e gjashtë. Wolverhampton mbetet i pesëmbëdhjeti, me 24 pikë.

https://nvcplayer.crazyvidup.com/player/html/VpEW53lGkkgD0?popup=fromblocked&autoplay=1

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top