Video/ Rabiot fundos Samp: Juventus pëson dy gola në 100 sekonda, por rikthehet në ndjekje të Europës

Juventus rifillon ndjekjen e zonave të larta të renditjes. Në javën e 26 të Serie A, skuadra e Allegrit mposhti 4-2 Sampdorian dhe mbërrin 4 pikë nga vendi i gjashtë i Atalantës. Në Allianz Stadium në pjesën e parë, bardhezinjtë e nisën mirë, më pas u turbulluan. Bremer (11′) dhe Rabiot (26′) hapën rezultatin, por Augello (31′) dhe Djuricic (32′) vendosën gjithçka në ekuilibër në 100 sekonda. Barazimi ishte jetëshkurtër në fakt. Në të vërtetë, në pjesën e dytë, mesfushori francez (64′) kaloi sërish në avantazh Juventus me një goditje të bukur me të majtën nën traversë. Në fund, Vlahovic humbi një penallti, Cuadrado goditi traversën dhe Soulé (94′) mbylli llogarinë në kohën shtesë.

Në fund, Juventus ia doli dhe mundi Sampdorian duke fiksuar rezultatin 4-2 në Allianz. Bardhezinjtë shkuan dy gola përpara, pas rrjetave të Bremer dhe Rabiot në minutat 11 dhe 26. Sampdoria u rikthye në dy minuta me Augello (31′) dhe Djuricic (32′). Vendimtar pastaj ishte sërish Rabiot, i cili në minutën e 64-të nënshkroi 3-2. Vlahovic dërgoi një penallti në shtyllë, më pas Soulé shënoi golin e 4-2 pas një tjetër shtylle të goditur nga serbi. Por Samp i shqetësoi shumë bardhezinjtë, të cilët edhe u fishkëllyen nga Allianz.

I DYTI, OSE JO…
Loja (pothuajse) u mbyll në më pak se gjysmë ore nga Juventus, u rihap në njëqind sekonda nga Sampdoria dhe më në fund u sigurua në pjesën e dytë nga bardhezinjtë falë një 3-2 të Adrien Rabiot. Francezi shënoi një dygolësh, ndërsa vulën e vendosi i riu Soulé. 4-2 i argjentinasi ishte goli i parë në Serie A. Gjashtë gola të realizuar në Stadium, por asnjë nga Dusan Vlahovic. Serbi, duke demonstruar momentin e vështirë (nuk ka shënuar në gjashtë ndeshje mes kampionatit dhe kupave), goditi penalltinë në shtyllë. Gabimi i sulmuesit nuk cënon fitoren e Juventus, që ngjitet në vendin e shtatë me 38 pikë. Por në fushë, pa penalitet, bardhezinjtë do të ishin të dytët me 53 pikë.

 

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top