Video/ Mourinho tërbim e zhgënjim: flak medaljen në tribunë pastaj ofendon arbitrin Taylor në parking

Finalja e parë europiane e humbur e lëndoi dhe José Mourinho shfryu gjithë zemërimin dhe zhgënjimin e tij pas ndeshjes në Budapest. Trajneri i Romës u kryqëzua me ekipin e arbitrave në parkingun nëntokësor të Puskas Arena dhe u vërsul kundër kryesorit Taylor. Për portugezin, arbitri ishte veçanërisht fajtor për mosdhënien e penalltisë për prekjen me dorë në zonën e Seviljes. Po edhe kartoni i kuq i munguar për Lamela. Mourinho përdori fjalë të rënda ndaj arbitrit britanik, i cili po hipte në minibusin e rezervuar për zyrtarët e ndeshjes, edhe pse u përpoq të përmbahej për të shmangur sanksionet e rënda nga UEFA.

“You`re a fucking disgrace, man!”, që e përkthyer do të thotë: “Ti je fatkeqësi e q*rë!”. Ai e përsërit dy herë, u duk se do të largohej, por më pas e rimendoi, u kthye dhe shtoi: “E Rosetti (dizenjatori i UEFA-s, red) ishte në gjendje të thoshte se nuk është… E ti ishe në gjendje…”. Dhe përsëri, duke iu afruar furgonit ku po hipin të gjithë arbitrat: “Urime edhe për (fjalë e pakuptueshme) nga Var dhe për të gjithë ju. Urime!”. Dhe pastaj ndërsa po largohej tha: “Nuk kanë as shenja turpi në fytyrë…”.

Edhe për këtë reagim, mediat spanjolle shënjestruan Jose Mourinho, i cili ka qenë edhe objekt i “memeve” të tifozëve andaluzianë. Edhe shtypi britanik e cilësoi sjelljen e “Special One” si “të tmerrshme”.

MEDALJA PËR NJË FËMIJË NË TRIBUNË
Më parë, Special One kishte bërë një tjetër gjest instinktiv sapo përfundoi ceremonia e ndarjes së çmimeve. Mourinho e flaku medaljen e vendit të dytë në tribunë, ku u kap nga një fëmijë, siç dëshmohet nga një foto nga fusha. Sigurisht jo me inat, por gjithsesi duke demonstruar një gjendje shpirtërore të paqëndrueshme për një disfatë që ndoshta do të donte ta harronte sa më shpejt.

https://twitter.com/LAROMA24/status/1664109139599998977?s=20

 

Jude Bellingham, përtej çdo parashikimi: 6 gola në 6 ndeshje e bëjnë Real Madrid të fluturojë

Cristiano Ronaldo hedh në gjyq Juventus: zbulohet dokumenti që shpëton klubin bardhezi

Video/ Shtatë gola e dy shtylla në Mynih, Bayern triumfon me spektakël: rezultate befasuese në Champions

Inteligjenca artificiale zgjedh formacionin më të mirë të historisë: ja cilët janë të përzgjedhurit të Chat GPT

Video/ Bellingham shemb ‘murin’ e Berlin në të 94’: barazim mes Galatasaray e Copenaghen

Flakadanët e trazirat me Poloninë, UEFA dënon Shqipërinë: gjobë e mbyllje e pjesshme e ‘Air Albania”

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top