Video/ Mourinho me karton të kuq, Cremonese shemb Romën: vendos Ciofani me penallti

Cremonese mposht Romën 2-1, duke marrë fitoren e parë në kampionat pas 24 javësh. Vendasit, me këtë sukses, i lënë vendin e fundit në renditje Sampdorias. Verdhekuqtë, të cilët do të ngjiteshin në vendin e 2 me një fitore, përkundrazi, zbresin në vendin e pestë. Në Zini, ndeshja u zhbllokua nga një e majtë fluturimthi e Tsadjout (17′). Roma vuajti dhe Mourinho u përjashtua nga fusha në minutën e 46′. Kryeqytetasit megjithatë barazuan me Spinazzola në minutën e 71′. Në minutën e 83′, megjithatë, Ciofani ishte i ftohtë nga pika e bardhë dhe mposhti Rui Patricio. Portieri shkaktoi penalltinë vendimtare duke penguar Okereke në zonë.

Roma hedh poshtë mundësinë e madhe për tu bashkuar me Inter dhe Milan në vendin e dytë. Verdhekuqtë e lanë veten të mposhteshin nga Cremonese duke rrëshqitur në vendin e pestë. Mourinho e sheh veten praktikisht jashtë Ligës së Kampionëve të ardhshme. Një mbrëmje e keqe për verdhekuqtë, e paguar vërtet shtrenjtë. Një skuadër me pak ide, e drejtuar nga një Mourinho tepër nervoz (dhe i përjashtuar). Roma ndërroi marshin vetëm pas zëvendësimeve, por vuajti mbi të gjitha mbrëmjen jo të Dybala, Pellegrini dhe Belotti.

Kur Joya nuk është i frymëzuar, i gjithë ekipi vuan. Me të vërtetë mënyra më e keqe për të shkuar në ndeshjen e së dielës kundër Juventus. Me golin e Ciofani (83′) Ballardini i gëzohet fitores së parë dhe lë vendin e fundit në renditje. Shpëtimi është 8 pikë larg, por ky sukses i jep moral Cremonese që nuk duhet të ndalet kurrë së besuari te mrekullitë.

Video/ Super Muçi, dygolësh që shemb Aston Villa: Ranieri nuk i mjafton Fiorentinës, 2-2 ndaj Genk

Video/ Adama Traoré gabon golin e pamundur për ta gabuar: nga dy hapa larg, me portën bosh

Video/ Messi tremb tifozët e Miami me fjalët që i përshpërit Insignes: leximi i buzëve tregon çfarë i thotë

Jude Bellingham, përtej çdo parashikimi: 6 gola në 6 ndeshje e bëjnë Real Madrid të fluturojë

Cristiano Ronaldo hedh në gjyq Juventus: zbulohet dokumenti që shpëton klubin bardhezi

Video/ Shtatë gola e dy shtylla në Mynih, Bayern triumfon me spektakël: rezultate befasuese në Champions

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top