Video/ Marcelo kthehet në Maracana pas 16 vjetësh: gol në derbi e trofe në ndeshjen e parë

Rikthim i mrekullueshëm për brazilianin Marcelo. Ish-lojtari i Real Madrid u kthye në Brazil për të veshur fanellën e Fluminense. Braziliani zbriti kështu të luante në Maracana pas më shumë se 16 vitesh dhe ishte menjëherë protagonistë. 34 vjeçari nisi përmbysjen e madhe, falë të cilit Flu rrëmbeu për të dytin vit radhazi titullin kampion në kampionatin Carioca. Një 4-1 i zhurmshëm për të përmbysur 2-0 në ndeshjen e parë në favor të Flamengo.

Një përmbysje që nisi pikërisht nga goli i anësorit, me një të majtë fantastike nga jashtë zonës. Marcelo, pasi fitoi gjithçka në karrierën e tij me fanellën e Blancos, vendos gjithashtu edhe trofeun Carioca në palmaresin e tij të jashtëzakonshëm.

 

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top