Video/ Kean shemb murin e Veronës: suksesi i tretë radhazi për Juventus, -4 nga Europa

Juventus mposhti 1-0 Veronën në Allianz Stadium, në ndeshjen e mbrëmjes së javës së 28 të Serie A. Fitorja e tretë radhazi në kampionat, e pesta duke marrë parasysh edhe Europa League për bardhezinjtë. Skuadra e Allegri, pavarësisht formacionit të ndryshuar pas pushimit për Kombëtaret dhe në këndvështrimin gjysmëfinale të Kupës së Italisë kundër Interit, kaloi Veronën. Kean në minutën e 10′ të pjesës së dytë, i shërbyer nga Locatelli, shënoi golin e fitores për Zonjën e Vjetër. Bardhezinjtë arrijnë në 44 pikë në renditje. Veronezët, në anën tjetër, janë ende të tretët nga fundi me 19 pikë.

Juventus i gëzohet efektit Del Piero dhe golit të Moise Kean. Kapiteni-legjendë, i ftuar nderi në Allianz Stadium krejtësisht i mbushur si në netët e mëdha, i bën mirë Juventus. Skuadra e Massimiliano Allegri, falë një goli në pjesën e dytë të sulmuesit të rekordeve në akademinë e Juventusit, mundi Veronën. Torinezët rifilluan, ashtu siç e kishin ndërprerë para pauzës për kombëtaret, me një fitore.

 

Në pritje të ndeshjes së parë nga dy gjysmëfinalet e Kupës së Italisë kundër Interit. E mbi të gjitha pas disfatës së zikaltërve pasdite ndaj Fiorentinës, janë tre pikë të rënda. Juventus, pavarësisht dënimit me 15 pikë, po i afrohet gjithnjë e më shumë zonës së Champions League. Vendi i katërt i Milanit (në fushë nesër) është 4 pikë larg. E skuadra e Simone Inzaghit është vetëm 6 pikë më lart.

 

Lojtës Videosh

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top