Video/ Gazetari Trevisani bën ‘leckë’ Mourinhon: “Të ikë nga Roma? Po kush e merr atë, është një bllof!”

Humbja në derbi ka lënë pasoja të rënda te Roma, me Mourinhon që duket se nuk është më i paprekshëm. Për herë të parë, Friedkins janë në proces të reflektimit për të ardhmen e trajnerit portugez. Shumë do të varet nga rrugëtimi evropian i verdhekuqve dhe nëse ata do të hyjnë apo jo në Champions League. Jashtë fushës ka nga ata që e thumbojnë në mënyrë helmuese si gazetari Riccardo Trevisani.

Riccardo Trevisani është një gazetar që thotë gjithmonë atë që mendon, pa frikë. Gjatë një ndërhyrjeje në ‘Kronikat e Dhomës së zhveshjes’, ai sulmoi fort Mourinhon. Portugezi për të është duke zhgënjyer dhe mbi të gjitha gazetari nuk e sheh në një klub të madh evropian dhe larg Romës: “Nëse largohet nga Roma? E ku shkon? Për kë? Kjo gjë më bën të qesh, po kush e merr! Sot Roma ka 66 pikë, vitin e kaluar kishte 63 por nuk ishte Dybala ”.

Duke hipotezuar një të ardhme larg Romës, Trevisani nuk sheh pas portugezit lëvizje të mëdha në merkato apo kërkesa të klubit, duke hedhur poshtë hipotezën e Premier League: “E vetmja skuadër që mund ta marrë dhe të bjerë në këtë bllof është PSG. Është vendi i vetëm ku ai nuk ka trajnuar. Pastaj një ditë do të bëjmë një llogari mbi 12 vitet e tij të fundit. Sa ka fituar, sa lojtarë ka trajnuar dhe çfarë ka fituar. Atëherë do të flasim për të”. Një sulm i fortë ndaj një prej trajnerëve më të suksesshëm, që në vitet e fundit i ka zhgënjyer shumë pritshmëritë.

 

Real Madrid e Barça nuk mund të përdorin më El Clasico për të sponsorizuar sfidat mes tyre

Milan blindon Maignan e mendon për të ardhmen: rinovim deri në 2028

Shpëton Broja, Pochettino i bën dalje 15 lojtarëve te Chelsea: ja kush do të ndryshojë fanellë

Sevilla ekspert si klub, Mourinho rekordmen si trajner: në Budaspet luhet me “autobus” e me “veteranë”

FOTO/ Vendosi dygolëshi i Mauro Icardi, ‘digjet’ Stambolli: Galatasaray 23 herë kampion i Turqisë

Sfidon Mou e “injoron” Romën, Mendilibar: “E përgatis këtë finale si çdo ndeshje tjetër”

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top