VIDEO/ Gardisti i rrëmben Salianjit tymuesen nga duart

Salla e kuvendit sot është përfshirë nga kaosi, pasi opozita ka tentuar të bllokojë seancën në shenjë proteste për refuzimin e komisioneve hetimore. Për këtë janë hequr karriget e deputetëve të mazhorancës, ka pasur përplasje fizike në sallën e kuvendit dhe janë hedhur tymuese në sallë. Por një nga momentet më pikante të protestës ishte kur gardistët i vodhën flakadanin Ervin Salianjit që kishte zaptuar foltoren. Video më poshtë:

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top