Video/ Fiorentina hipotekon finalen e Kupës së Italisë: 2-0 në Kremona me Cabral e Nico Gonzalez

Fiorentina e teknikut Italiano futi një këmbë në finalen e Kupës së Italisë, duke fituar 2-0 ndaj Cremonese në ndeshjen e parë të gjysmëfinales. Violat e hapën ndeshjen në minutën e 20′ me goditjen me kokë të Cabral. Në pjesën e dytë, lombardët e nisën më mirë. Por penalltia e shoqëruar me kartonin e kuq të Aiwu i vuri vulën ndeshjes. Nga pika e bardhë Nico Gonzalez, në minutën e 75′, nuk gaboi. Kështu, me këtë rezultat ndeshjen e kthimit në Franchi është bërë një detyrë e thjeshtë.

 

Fiorentina hipotekon finalen e Kupës së Italisë dhe udhëtimin në Arabinë Saudite janarin e ardhshëm për Final Four të Superkupës së Legës. Formacioni viola u imponua 2-0 në Zini kundër një Cremonese të dominuar në pjesën e parë dhe të mposhtur në të dytën. Pas avantazhit të Cabral, vendasit u ndëshkuan pikërisht atëherë kur tentuan një reagim të ndrojtur. E megjithatë, Cremonese shkoi dy herë pranë barazimit. Pastaj prekja me dorë në linjë nga Aiwu, i përjashtuar (në Var) dhe penalltia e shndërruar në gol nga Nico Gonzalez mbylli historinë. Kthimi në Franchi më 27 Prill duke thjesht një formalitet.

 

Real Madrid e Barça nuk mund të përdorin më El Clasico për të sponsorizuar sfidat mes tyre

Milan blindon Maignan e mendon për të ardhmen: rinovim deri në 2028

Shpëton Broja, Pochettino i bën dalje 15 lojtarëve te Chelsea: ja kush do të ndryshojë fanellë

Sevilla ekspert si klub, Mourinho rekordmen si trajner: në Budaspet luhet me “autobus” e me “veteranë”

FOTO/ Vendosi dygolëshi i Mauro Icardi, ‘digjet’ Stambolli: Galatasaray 23 herë kampion i Turqisë

Sfidon Mou e “injoron” Romën, Mendilibar: “E përgatis këtë finale si çdo ndeshje tjetër”

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top