Video/ Eliminoi Portugalinë, tifozët “presin” kokën e Joao Felix pas penalltisë së humbur

Siç dihet, rrugëtimi i Portugalisë në Euro 2024 përfundoi me eliminimin ndaj Francës me penallti në çerekfinale. Përcaktues ka qenë gabimi i Joao Felix në goditjet e penalltive. E tani sulmuesi i Atletico Madrid është vënë në shënjestër të tifozëve portugezë.

TIFOZËT SHKATËRROJNË SILUETËN E JOAO FELIX
Në fakt, në orët e fundit, një video që tregon disa tifozë portugezë duke pozuar për një selfie me një siluetë kartoni që paraqet Joao Felix është bërë virale në rrjetet sociale. Silueta është shkatërruar dhe në këtë rast lojtarit i është hequr koka. Një gjest që dëshmon për zemërimin dhe zhgënjimin e tifozëve për një gabim që i kushtoi skuadrës portugeze eliminimin nga Euro 2024.

 

LAMTUMIRË E MUNDSHME NGA ATLETICO MADRID?
Moment i komplikuar për lojtarin e lindur në viti 2000, jo vetëm nga këndvështrimi i Kombëtares, por edhe nga këndvështrimi i merkatos. I freskët nga huazimi i tij te Barcelona, i cili përfundoi me 40 paraqitje dhe 10 gola, Joao Felix është rikthyer te Atletico Madrid por, sipas asaj që raportohet nga Correio de Menha, ai mund të largohet nga Colchoneros këtë verë. Në këtë drejtim shkon edhe një skenar i bujshëm, i cili ka të bëjë me një rikthim hipotetik të portugezit te Benfica për një shifër afër 30 milionë euro.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top