Video/ E pabesueshme në FA Cup, Fulham merr 3 kartonë të kuq në 40 sekonda

Ndodhi gjithçka në ndeshjen mes Fulham dhe Manchester United në FA Cup, përfshirë edhe 3 kartonë të kuq në 40 sekonda për skuadrën londineze. Manchester United mposhti Fulham 3-1 me përmbysje dhe kaloi në gjysmëfinalen e FA Cup. Red Devils do të takohen tashmë me Brighton. Për të mposhtur Fulham, megjithatë, pas avantazhit fillestar të Mitrovic, ndeshja mori kthesën në minutën e 72′. Willian priti me dorë një goditje të Sancho e prej aty fillon katastrofa.

Pas një rishikimi me VAR, arbitri u detyrua të përjashtojë ish-lojtarin brazilian të Chelsea. Willian e pengoi topin të hynte në portë duke e ndaluar me dorë. Trajneri i skuadrës londineze Marco Silva u tërbua dhe protestoi te arbitri. Për këtë u përjashtua, duke shkaktuar zemërimin e kapitenit të Fulham, Mitrovic. Sulmuesi serb shkon dhe i dha një goditje me sup arbitrit, i cili menjëherë i nxjerr kartonin e kuq kapitenit. Mitrovic, megjithatë, mbetet kërcënues në fytyrën e arbitrit dhe pothuajse të gjithë lojtarët në fushë duhet të ndërhyjnë për ta larguar nga fusha.

Pas trazirave, Bruno Fernandes ekzekutoi penalltinë dhe shënoi golin, duke nisur kështu rikthimin e United. Skuadra e Ten Hag triumfoi 3-1 falë dy golave të ish-lojtarit të Udineses dhe golit të Sabitzer.

 

 

Real Madrid e Barça nuk mund të përdorin më El Clasico për të sponsorizuar sfidat mes tyre

Milan blindon Maignan e mendon për të ardhmen: rinovim deri në 2028

Shpëton Broja, Pochettino i bën dalje 15 lojtarëve te Chelsea: ja kush do të ndryshojë fanellë

Sevilla ekspert si klub, Mourinho rekordmen si trajner: në Budaspet luhet me “autobus” e me “veteranë”

FOTO/ Vendosi dygolëshi i Mauro Icardi, ‘digjet’ Stambolli: Galatasaray 23 herë kampion i Turqisë

Sfidon Mou e “injoron” Romën, Mendilibar: “E përgatis këtë finale si çdo ndeshje tjetër”

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top