Video/ Cantona, çfarë zëri! Në dalje albumi i parë muzikor i ish-sulmuesit të United

Eric Cantona është gjithmonë gati për t’i mahnitur të gjithë. Pasi vari këpucët në gozhdë, Le Roi është marrë duke kultivuar të gjitha pasionet e tij. Nga piktura, tek shkrimi dhe tani tek e kënduara. Ish-numri 7 i Manchester United është gati të debutojë në botën e muzikës.

EP-ja e parë e Eric Cantona do të dalë në tregun muzikor më 20 tetor. Francezi pranoi se kishte punuar shumë për këtë projekt dhe qershorin e kaluar njoftoi se kishte shkruar këngën e tij të parë me titull “I’ll make my own heaven”. Ky single është kënga e lançimit e cila shoqërohet me këngë të tjera me titujt e mëposhtëm: “The friends we lost”, “Tu me diras”, “Je veux”.

Turi i tij tashmë është krejtësisht i shitur dhe do të nisë nga Mançesteri: “Do të filloj nga ky qytet sepse më ka mbetur në zemër jo vetëm në aspektin futbollistik. Gjatë mbylljes për shkak të Covid më në fund arrita të provoja kitarën. Pse e nisa tani? Sepse më parë nuk kisha kohë dhe pavarësisht se ndihem si një kitarist i keq, jam ndjerë mjaftueshëm i sigurt për t’i dhënë formë këngëve”.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top