Video/ Bonaventura ngrin Interin: triumfon 0-1 Fiorentina, Inzaghi pëson humbjen e tretë radhazi

Fiorentina triumfon 0-1 në San Siro në ndeshjen e javë së 28 të Serie A. Zikaltrit e Simone Inzaghi pësojnë humbjen e tyre të katërt në pesë ndeshjet e fundit të kampionatit. Goditja me kokë e Bonaventura në minutën e 53’ i shkaktoi Inter humbjen e tretë radhazi. Fitorja e pestë radhazi në Serie A, ndërkohë, për Fiorentinën e Italiano. Kriza e Inter çertifikohet, sërish viktimë e vetvetes me shumë raste për gol të gllabëruara nga Lukaku dhe Mkhitaryan. Edhe i pafat Inter, në shtyllën e Barella.

Nuk është një shaka, as rreng për 1 prillin. Interi ka humbur dhjetë ndeshje në kampionat. Dhjetë nga njëzet e tetë, më shumë se një në çdo tre ndeshje. Kështu, përveç një titulli utopik të kultivuar deri disa muaj më parë, ky ekip po rrudhet në mënyrë të rrezikshme brenda kufijve dhe frikës së tij. Rënia shkatërruese e sotme ndaj Fiorentinës së Italiano, që meriton të ëndërrojë shumë, është një tjetër tregues i një situate të rëndë.

Bonaventura i dha fillimin më të keq të mundshëm të një muaji në të cilin zikaltrit janë realisht në rrezik. Kupa e Italisë dhe marramendja e Champions kanë rëndësi, por këtu rrezikohet vendi i katërt në mënyrë të frikshme. E ndërsa San Siro në fund fishkëllen, Fiorentina e guximshme dhe me fat ekzaltohet. Për ta, finalja e sezonit mund të priret me meritë drejt klasifikimit të lartë.

 

 

Maldini e Massara u përzunë nga Milan: skuadra e tërbuar me presidentin e merkato e bllokuar

Guardiola paralajmëron Inter: “Për të qenë një klub i madh City duhet të fitojë Champions”

Pas teknikut Spalletti edhe Kim ikën nga Napoli: mbrojtësi ka arritur akordin me Manchester United

Nga Uzuni te katër portierët, Sylvinho nis punën me 15 lojtarë: të tjerët duhet të mbërrijnë ditët e ardhshme

Maldini e Massara ikin nga Milan, Cardinale promovon Furlani e Moncada: ja si do të ndryshojë Milan

E bujshme, pas 18 vitesh Igli Tare njofton largimin nga Lazio: “Prej kohësh e kisha menduar këtë zgjedhje”

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top