Ushtria izraelite vijon bastisjet në 24 orët e fundit, rreth 50 goditje në Gaza

Rreth 50 objektiva ushtarakë u goditën nga ushtria izraelite në bastisjet në Gaza në 24 orët e fundit.

Zëdhënësi tha se objektivat përfshinin “infrastrukturat terroriste të grupeve të armatosura dhe depot e armëve”.

Ushtria – vazhdoi i njëjti burim – po vazhdon të operojë në zonën Rafah, në jug të enklavës palestineze dhe gjithashtu në qendër të Rripit.

Ndonëse ndërkombëtarët kanë bërë thirrje për armëpushim, palët ende nuk i kanë ulur tonet dhe armiqësitë.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top