Ushtria izraelite hyn sërish në Gaza, sulmon pozicionet e Hamasit

Ushtria izraelite hyri gjatë natës në veri të Gazës për herë të tretë gjatë 24 orëve dhe sulmoi pozicionet e Hamasit. Raportohet se dy prej sulmeve ishin në qytetin e Gazës. Këtë e ka bërë të ditur vetë IDF, sipas asaj që raportojnë mediat izraelite.

Sipas ushtrisë, objektivat janë anëtarët e selia e Hamasit dhe platformat e lëshimit të raketave antitank. Mes të tjerash raportohet se asnjë ushtar nuk u lëndua. Kjo vjen pas sulmeve që nisi Hamasi më 7 tetor, ushtria izraelite nisi kundërpërgjigjen.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top