Urdhër-arresti për Putinin, Kina: Gjykata të tregohet e drejtë

Gjykata ndërkombëtare duhet të tregohet e drejtë ndaj Putinit, ka deklaruar Kina.

Kina tha se Gjykata Ndërkombëtare Penale, e cila lëshoi ​​një urdhër arresti për Vladimir Putin, duhet të mbajë një “pozicion të drejtë”, sipas zëdhënësit të ministrisë së jashtem Wang Wenbin.

Kina do të vazhdojë të luajë një rol objektiv dhe të drejtë në krizën e Ukrainës dhe të luajë një rol konstruktiv në bisedimet e paqes, u tha Wenbin gazetarëve

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top