Urdhër-arresti për Putinin, Kina: Gjykata të tregohet e drejtë

Gjykata ndërkombëtare duhet të tregohet e drejtë ndaj Putinit, ka deklaruar Kina.

Kina tha se Gjykata Ndërkombëtare Penale, e cila lëshoi ​​një urdhër arresti për Vladimir Putin, duhet të mbajë një “pozicion të drejtë”, sipas zëdhënësit të ministrisë së jashtem Wang Wenbin.

Kina do të vazhdojë të luajë një rol objektiv dhe të drejtë në krizën e Ukrainës dhe të luajë një rol konstruktiv në bisedimet e paqes, u tha Wenbin gazetarëve

SHBA-ja do ta furnizojë Ukrainën me raketa me rreze të gjatë

Del sot në gjykatë/ VOA: McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-sigurimsi shqiptar

Deklarata e Berishës: SPAK ka përgjime ku Veliaj urdhëron Mërtirin për disa pagesa

Kufizimi i importeve të grurit, SHBA minimizon mosmarrëveshjet Poloni-Ukrainë

Një rrugë me emrin e tij, por Italia krijon një precedent për shkak të Berlusconit, Portofino

E pazakontë në Greqi/ Tufa e deleve konsumon 100 kg kanabis

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top