Ukrainë/ Të paktën 5 të vrarë nga sulmet me raketa

Të paktën pesë persona janë vrarë dhe disa janë plagosur pas një breshërie me raketa ruse rreth vendit, raportojnë zyrtarët ukrainas.
Guvernatori i rajonit perëndimor të Lvivit Maksym Kozytskyi tha se katër persona u vranë pasi një raketë goditi një zonë banimi në rrethin Zolochivskyi.

Një person u vra në rajonin Dnipro, raportoi guvernatori i tij Serhii Lysak, duke shtuar se dy të tjerë u plagosën në sulme të shumta në të gjithë rajonin.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top