U fut në shtëpinë e Michael Jordan: 18 vjeçari qendroi në rezidencën luksoze deri kur policia e arrestoi

Një 18-vjeçar hyri në rezidencën e Michael Jordan në Highland Park, në periferi të Çikagos. Këtë e zbulon faqja e internetit Tmz. Raiden Hagedorn, nga Mundelein, Illinois, ishte ende brenda në shtëpi kur policia mbërriti në vendgjarje dhe e arrestuan. Ai tani përballet me një akuzë për shkelje të ligjit dhe dy akuza për dëmtim kriminal të pronës.

 

Rezidenca, me nëntë dhoma gjumi, 19 banja, 14 hapësira garazhi, kuzhinë për një chef, palestër, fushë basketbolli të brendshëm dhe pishinë të hapur, është në shitje që nga viti 2012. Ish-ylli i NBA nuk ishte i pranishëm në momentin e incidentit, pasi nuk ka jetuar në rezidencë – që dallohet për pronësinë e Jordan nga numri 23 në portë – që kur e ka nxjerrë në shitje. Prona fillimisht u vlerësua në 29 milionë dollarë, më vonë reduktua në 15 milionë dollarë.

“Më ka vrarë e shkatërruar, gjithçka erdhi nga ndeshja me Bylis”: pa kontratë, Shehi lajmëron largimin

Paratë e sheikëve mund të mos e kenë bindur Benzema të largohet nga Real: “Mos besoni atë që lexohet në Web”

Luciano Spalletti ‘i driblon’ të gjithë: timonieri i Napolit është Trajneri i Vitit në Serie A

Uefa e nervozuar me FIGC për sanksionet “e pakta”: Nyon donte që Juventus të përjashtohej nga Europa

‘Adieu Messi’, Galtier konfirmon largimin: “Me Clermont ndeshja e fundit e tij me Psg”

Video/ Mourinho tërbim e zhgënjim: flak medaljen në tribunë pastaj ofendon arbitrin Taylor në parking

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top