TikTok rikthehet si partner i Eurovision Song Contest

TikTok do të jetë partneri zyrtar argëtues për Eurovision Song Contest për të dytin vit. Unioni Evropian i Transmetuesve (EBU) zgjodhi platformën e mediave sociale për të transmetuar drejtpërdrejt konkursin, si dhe për të lëshuar shfaqje ekskluzive dhe përmbajtje prapa skenave.

Ajo vjen pasi Parlamenti i Mbretërisë së Bashkuar tha të enjten se do të bllokojë aplikacionin në pronësi kineze nga pajisjet dhe rrjetet e tij për shqetësime sigurie. Martin Osterdahl, mbikëqyrësi ekzekutiv i EBU-së për Eurovizion, tha: “Miliona fansa të rinj të Konkursit të Këngës në Eurovizion e zbuluan ngjarjen përmes TikTok vitin e kaluar dhe ne e dimë se miliona të tjerë do të jenë të emocionuar nga ngjarja ekstra speciale e këtij viti në Liverpool. “Si Konkursi i Këngës në Eurovision ashtu edhe TikTok ofrojnë një platformë ndërkombëtare për zbulimin e muzikës dhe artistëve të rinj dhe ne mezi presim të punojmë së bashku për të krijuar hite më të mëdha në 2023.”

TikTok po bashkëpunon gjithashtu me Visit Liverpool pasi qyteti u zgjodh për të pritur konkursin në emër të fituesve të vitit të kaluar Ukraina për shkak të pushtimit rus. Ai do të transmetojë drejtpërdrejt dy gjysmëfinalet e Eurovizionit – të martën më 9 maj, të enjten dhe finalen e madhe të shtunën më 13 maj./Lapsi.al

Marrë nga: Independent

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top