Tërmeti godet jugun e Italisë, eiqendra dhe magnituda

Një tërmet 4.2 ballë i shkallës rihter ka goditur këtë të mërkurë jugun e Italisë.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, epiqendra e tërmetit ka qenë 7 kilometra nga Cirò Marina dhe ka pasur një thellësi prej 21 kilometrash.

Nga informacionet e deritanishme nuk raportohet për persona të lënduar vetëm dëme të konsiderueshme materiale.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top