Tërmet në jug, lëkundjet ndjehen përgjatë bregut të Himarës

Një tërmet i lehtë tre ballë ka lëkundur për pak sekonda jugun e vendit në orët e para të mengjesit. Tërmeti ndodhi rreth orës 05:57 të mëngjesit me epiqendër në det, por është ndjerë në të gjithë bregun.

Nga raportimet ka pasur lëkundje të lehta që zgjatën shumë pak dhe nuk u pasuan nga dëme materiale.

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top