Tërmet me magntitudë 6.2 ballë në Zelandën e Re

Një tërmet me magnitudë 6.2 ballë ka goditur Zelandën e Re. Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së njoftoi se epiqendra e tërmetit ishte në ishujt Auckland.

Sipas përcaktimeve të para, nga tërmeti me magnitudë 6.2 ballë që ndodhi 33 kilometra nën tokë, nuk ka patur viktima apo dëme materiale.

E pazakontë në Greqi/ Tufa e deleve konsumon 100 kg kanabis

BE: Asociacioni të fillojë menjëherë, pa vonesa dhe kushte

Blinken: Rusia po kryen krime kundër njerëzimit në Ukrainë

Steinmeier: Zgjidhje evropiane për problemet e migracionit

Franca “nuk do t’i mirëpresë migrantët” nga Lampeduza

Stefanos Kasselakis, surpriza e zgjedhjeve për lidershipin e Syrizas

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top